PDA

Zobacz pełną wersję : Simple Image Gallery Extended - SIGE



pele
28-05-2014, 23:32
Witam

Nie mogę sobie poradzić z stylem wyświetlania zdjęć.
Chcę aby zdjęcia były wyśrodkowane a nie wyrównane do lewej.
Próbuję ze stylami css i nie daje rady.


Obecnie fotki wyświetlaja się w postaci
X X X X
X X X
XX

a chcę

X X X X
X X X
X X

Tor_
29-05-2014, 09:27
Jeżeli nie potrafisz poradzić sobie ze stylami css szablonu , to umieść kod osadzenia galerii na stronie w np. div-ie i wyśrodkuj go na stronie ,lub w innym znaczniku z odpowiednim formatowaniem.Generalnie to kłaniają się podstawy css.

marian_mk
29-05-2014, 12:46
Inne rozwiazanie to zastosowac inny dodatek nap sigplus ( połozenie w konfiguracji dodatku)

mila
16-04-2016, 12:44
Co prawda wątek nie jest pierwszej młodości ale być może ktoś będzie szukał porady w tej sprawie to przynajmniej znajdzie odpowiedź. Mowa oczywiście o wycentrowaniu galerii korzystając z dodatku "Simple Image Gallery Extended - SIGE":

Ponieważ SIGE jest wtyczką to musimy otworzyć jakiś artykuł, następnie przełączamy go w tryb edycji HTML, wpisujemy poniższy kod i zapisujemy zmiany:

<center>
<p>{gallery}nazwa_katalogu_z_obrazkami, salign=center{/gallery}</p>
</center>

W miejscu "nazwa_katalogu_z_obrazkami" należy wpisać nazwę katalogu zgodnie z własną strukturą plików na serwerze:)
Od tej pory możemy cieszyć się wyśrodkowaną galerią - co jest bardzo przydatne przy responsywnych stronach internetowych.

zwiastun
16-04-2016, 14:34
@mila: to nie jest poprawny kod HTML. Znacznik center już dawno został uznany za przestarzały, a w HTML5 wycofany zupełnie. Owszem, przeglądarki go obsługują, ale może się zdarzyć, że przestaną obsługiwać.
Poprawnie będzie, jeżeli ujmiesz to np. tak

<div class="center">{gallery}nazwa_katalogu_z_obrazkami, salign=center{/gallery}</div>
a w arkuszach stylów dodasz deklarację


.center {
text-align: center
}