PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacja Joomla 3.3.0



rtravol
03-06-2014, 11:06
Dzien dobry
Do tej pory pracowalem na joomli ver. 1.5 i nie mialem z nia jakichkolwiek klopotow od momentu instalacji - do czasu gdy strona moja zaczela wolno chodzic, gdyz hostingodawca powiedzial ze sa wirusy na stronie i nalezy ... cos zrobic. Wiec skopiowalem sobie baze danych i recznie wszytskie skladniki strony z hostingu oraz artykuly zywcem przekiopiowalem do edytora tekstow na dysku twardym.

Mam problem z instalacja (wlasciwie jej uruchomieniem) na hostingu joomla ver 3.3.0

Po uruchomieniu index.php na stronie mam ponizszy komunikat:

Fatal error: PCRE is not compiled with UTF-8 support in ......./public_html/libraries/phputf8/utf8.php on line 49

Linie z tego skryptu (utf8.php:

/**
* Check whether PCRE has been compiled with UTF-8 support
*/
$UTF8_ar = array();
if ( preg_match('/^.{1}$/u',"ñ",$UTF8_ar) != 1 ) {
trigger_error('PCRE is not compiled with UTF-8 support',E_USER_ERROR);
}
unset($UTF8_ar);

Najpierw hosting odpowiadal ze za niska wersja PHP - poprosilem hostingodawce o podniesienie wersji (poprzednio byl komunikat ze za niska wersja php). Co teraz z tym poczac? Czy ktos z Was mial taki przypadek ? O co poprosic hostingodawce?
Prosze o pomoc

Plik UTF8.txt (php) w zalaczeniu

Pozdrawiam
Rafal

palyga007
03-06-2014, 12:28
Szukanie nie boli... :)
Zapoznałeś się chociażby z tym:
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=622&t=716146
wątkiem?

rtravol
03-06-2014, 12:43
Zapoznalem sie Kolego...
w zalaczeniu screen z PHP My Admin. Wiesz niby do wersji php sie nie czepia, ale cos mi to nie pasi, poniewaz powinien byc 5.1+ a jest chyba 5.0.89 , Apache powinien byc w wersji 2.x+ a jest ? Myslisz ze to jednak za niska wersja serwera PHP na linuchu?

palyga007
03-06-2014, 12:55
5.0.89 odnosi się do wersji serwera MySQL i w tej "cyferce" nie spełnia podstawowych wymagań J! (5.1.+)
Z

rtravol
03-06-2014, 13:04
Czyli zwyczajnie hostingodawca - nie zrobil tego o co prosilem. Na razie tematu nie zamykam. Bede meczyl hostingodawce o wlasciwa instalacje PHP, Apache oraz wylaczenie magicznych apostrofow... DZIEKUJE