PDA

Zobacz pełną wersję : blokada uprawnień



Insuperata
04-06-2014, 01:00
Witam serdecznie. przeszukałam forum jednak tematy poruszane były w poprzednich wersjach joomli i nie rozwiązały mojego problemu.

Przez przypadek ograniczyłam uprawnienia administratora. Efekt taki, że po zalogowaniu nie mam widocznego całego zaplecza.

7630

Początkowo miałam brak wszystkich uprawnień.
Pod PhpMyAdmin porównując do innej strony zmieniłam uprawnienia w #_assets Dodałam też innego administratora ale niestety ma identyczne uprawnienia. Próbowałam utworzyć z panelu PhpMyAdmin superusera jednak pojawia mi się komunikat, że popełniam gdzieś błąd w wersji Joomli, którą posiadam.

Efekt prób jest taki, że dalej nie mam całego zaplecza, a co do uprawnień to wygląda to tak.

Załączniki dla ustawień globalnych Administratora

7632



dla ustawień użytkownika i tutaj chyba tkwi cały problem, nie wiem jak pozbyć się tego konfliktu
7633


Porównałam uprawnienia w PhpMyAdmin z inną stroną i są ustawione identycznie, więc nie wiem gdzie szukać. Jeśli ktoś będzie w stanie coś doradzić będę wdzięczna.

Z góry przepraszam jeśli coś źle wkleiłam, do tej pory radziłam sobie z wszystkim po przeczytaniu danego tematu, pierwszy raz rozkładam ręce.

Insuperata
04-06-2014, 08:25
Pozwolę sobie jeszcze dopisać , ponieważ na spokojnie przeglądałam jeszcze dzisiaj rano wszystko. Pod konfiguracją globalną administrator ma zabronione ustawienia w

- pamięci podręcznej: Konfigurowanie
- artykuły: konfigurowanie
- instalacje: konfigurowanie, dostęp do komponentu, usuwanie, zmiana stanu
- JCE Administration: wszystko prócz Access component
- Aktualizacja: konfigurowanie
- użytkownicy: konfigurowanie konflikt / niedozwolone blokowanie.... dostęp do komponentu niedozwolone blokowane


reszta jest dozwolone przy ustawieniach dozwolone bądź dziedziczone

dziwie się bo nawet jeśli są dozwolone i tak nie mam możliwości dokonywać zmian ponieważ całe menu u góry jest niewidoczne.

Czy jest jeszcze inne miejsce niż dokonywanie zmian w #_assets ??? Będę wdzięczna za nakierowanie mnie gdzie może być błąd.

Chciałam jeszcze nadmienić, że nie pomaga utworzenie pod PHPMyAdmin nowego super usera ponieważ i nowo utworzony ma ograniczony dostęp

Insuperata
04-06-2014, 09:38
Udało mi się rozwiązać ten problem, mam nadzieje, że administrator nie weźmie tego jako podbijanie tematu. Jeśli ktoś miałby podobny problem teraz ja mogę służyć pomocą po uporaniu się ze swoim. Nadmienię, że nie wystarczą zmiany w jos_user, jos_assets, jos_user_usergroup_map, zmian należy dokonać również w jos_viewlevels co cały czas pomijałam a rozwiazanie było proste.