PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczna aktualizacja - czy jest z automatu?



pwz
04-06-2014, 14:38
Mam krótkie pytanie: czy Joomla 3 (dokładniej: 3.3.0) ma wbudowaną funkcję automatycznej aktualizacji? Tzn. widzę powiadomienia o ew. koniecznści aktualizacji (kiedy jest dostępna), widzę powiadomienia o aktualizacji dodatków, ale czy jest możliwość wyłączenia/włączenia aktualizacji w trybie automatycznym, tzn. bez mojej ingerencji. Załóżmy, że przez miesiąc jestem poza siecią, a chciałbym żeby system się sam aktualizował, na bieżąco, bez niczyjej ingerencji (zdaje sie, że Wordpress tak ma). Albo odwrotnie - cośtam akurat dłubię w serwisie i nie chcę, żeby joomla przez pewien czas się aktualizowała, nawet jeżeli te aktualziacj czekają.
Ustawienia Komponenet->Aktualizacja Joomla niczego mi nie mówi, jest dla mnie tajemniczy...
Będę wdzięczny za porady w tej sprawie.

zwiastun
05-06-2014, 00:53
Nie ma automatycznej aktualizacji i póki co nie jest planowana.

pwz
05-06-2014, 07:28
Tak właśnie myślałem. Ale wolałem się upewnić. Dla mnie to dobra wiadomość, bo akurat jestem w styuacji kiedy przez pewien czas nie mogę sobie pozwolić na aktualizację, bojąc się o rozsypanie serwisu, ale to już inna sprawa.

mjmartino
05-06-2014, 13:55
Raczej taka automatyczna aktualizacja rodziła by wiele wątpliwości jeśli chodzi o bezpieczeństwo. (bez mojej zgody)
Równie dobrze można by się podszyć pod serwery aktualizacyjne i wówczas rachu ciachu i mam władze nad wszystkimi witrynami bo się same aktualizują ;)
Nie znam WP i raczej wątpię aby było takie rozwiązanie.

Gall Anonim
05-06-2014, 14:06
Nie znam WP i raczej wątpię aby było takie rozwiązanie.
O ile kojarzę obecnie faktycznie jest.

zwiastun
05-06-2014, 14:09
WP ma automatyczna aktualizację. I sobie ludzie podobno chwalą.

mjmartino
05-06-2014, 17:51
Rzeczywiście zerknąłem i ma ;)
Nie chciałbym aby ktoś decydował za mnie czy mam już wdrażać aktualizacje czy nie.
Rozwiązanie dla osób które stawiają stronę bez dodatkowych rzeczy. I tacy pewnie będą chwalić.

maccoo
13-07-2014, 20:04
WP aktualizuje się sam. ALE tylko "małe" aktualizacje dotyczące wykrytych błędów. Aktualizacje kolejnych wydań trzeba zaakceptować i nie planuje się wprowadzenia autoaktualizacji.