PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja v. 3.3 - krok 3 - Podsumowanie > Instaluj - failed



kotos
05-06-2014, 13:44
Witam
po wpisaniu wszystkich danych instalacji nowej Joomli w kroku trzecim Podsumowanie > Instaluj, nic się nie instaluje, nie ma pliku configuration.php w katalogu głównym
Nie jest to hosting HOME.PL :)

Dzięki za sugestie, bo pierwszy raz się z czymś takim spotykam

zwiastun
05-06-2014, 14:35
@kotos, nie żartuj. Od początku na forum i wrzucasz taki tekst informacji?

Nie jest to hosting HOME.PL

kotos
05-06-2014, 14:41
Proste :) Jakbym napisał, że na home.pl - dostałbym odpowiedź - Zmień hosting :)

zwiastun
05-06-2014, 14:47
A po takiej informacji, jakiej udzieliłeś, nie dostaniesz żadnej, bo nikt nie będzie starego wygi wypytywał, czy jego serwer spełnia wymagania J 3.3. (a pewno nie spełnia).

kotos
05-06-2014, 14:53
Jakby nie spełniał to nawet bym nie pisał tutaj o pomoc :)7640

mjmartino
05-06-2014, 17:11
Być może user do bazy danych nie ma wszystkich przywilejów ;)

kotos
06-06-2014, 08:27
@mjmatino. Dziękuję, ale to nie to. Dość dziwna sprawa bo właśnie spróbowałem ponownie i instalacja ruszyła, mimo, że niczego nie zmianiałem.
Dziwne, bardzo dziwne

kotos
06-06-2014, 09:05
Dżises czy to musi byc ciagle skąplikowane. Zainstalowałem jezyk PL, zmieniłem deafult na PL a Joomla nadla swoje. Panel admina nie jest PL.
Ciągła walka z ukrytymi problemami
Dzięki za pomoc jak zmienic panel admina na PL7642

mjmartino
06-06-2014, 09:47
Jak zmieniasz język trzeba się przelogowac i powinieneś już mieć o ile ustawiłes ta gwiazdkę aby był domyślny pl

czasem się przydaje ten LG G2 ; D - mobile

kotos
06-06-2014, 11:35
O faktycznie. Dzieki
Tylko dlaczego o tym trzeba wiedziec, a nikt na to nie wpadł od tylu lat zeby wylogowac usera po zmianie jezyka.

mjmartino
06-06-2014, 11:49
Tego Ci nie powiem po prostu tak jest od dawien dawna ;)

kotos
06-06-2014, 14:18
To następna zagwostka. Dodając nowy moduł, nie chce się zapisać. Klikając w przyciski zapisu, nic sie nie dzieje. Klikając ANULUJ, zamyka. Czyli interfejs działa, ale brak jest możliwości zapisać moduł.

Ok. Poddaję się przekonam klienta do WP albo sprzedam komuś temat jak będzie uparty że chce na Joomla 3.3

zwiastun
06-06-2014, 14:56
@Kotos, masz jakieś dziwaczne problemy. Nie chce Ci się bez powodu zainstalować, potem się instaluje. Teraz Ci się moduły nie chcą zapisywać. Rodzi się zatem pytanie: program jest problemem, czy użytkownik? Joomla 3.3 jest od miesiąca w użytku - widziałeś, żeby ktoś na forum zgłaszał, że mu się moduły nie chcą zapisać?

kotos
06-06-2014, 15:05
Przepraszam że mam takie problemy. Poprostu dawno nie miałem klienta który by się upierałby przy Joomli dla swojej małej strony.
Także próbowałem krok po kroku ale widać to wyższa szkoła jazdy ta wersja 3.3.
Pomęcze jeszcze wersje 2 :)

zwiastun
06-06-2014, 15:11
Gdzie tam wyższa szkoła jazdy! Przetestuj go może lokalnie (polecam 14-dniową free wersję Jampa), nie będziesz mieć dziwnych problemów, spojrzysz inaczej.
Wersja 2.5 ma już ponad 3 lata (OD 1.6), wsparcie planowane jest do końca przyszłego roku - to zły pomysł - moim zdaniem - uruchamiać na nim nową witrynę.

kotos
06-06-2014, 15:20
Ok dzieki za porady. Niestety po instalacji 3.3 czego sie nie dotkne to nie działa tak jak trzeba. Chociażby zeby zapisać moduł trzeba zresetować cache przeglądarki wtf?
Mnóstwo problemów na lokalnym nie doświadcze, co później pojawi się na hostingu i spowoduje frustracje.

zwiastun
06-06-2014, 15:28
Niestety po instalacji 3.3 czego sie nie dotkne to nie działa tak jak trzeba
No tak, lepiej nie ruszaj dalej, bo wybuchnie.
Gdyby było, jak się Tobie przydarza, na tym forum byłyby setki postów z problemami w 3.3. Nie dziwi Cię, że ich nie ma?

kotos
06-06-2014, 15:34
To, że większość nie ma problemów, nie znaczy że się nie zdarzają, a może poprostu są to użytkownicy którzy wiedzą, że np po instalacji języka trzeba wyczyścić cache.
Dla mnie, po przerwie użytkowania i administrowania joomlą, pewne rzeczy są niejasne i nieoczywiste w porównaniu z tym co robię na WP.
W żaden sposób nie mam zamiaru dyskredytować oprogramowania. Poprostu nie wszystko jest takie oczywiste, dlatego męcze was o pomoc :up: