PDA

Zobacz pełną wersję : media przez FTP



jarecki
22-02-2007, 09:38
Czy ktoś z was zna jakiegoś bota do odtwarzania medii np. mp3 z adresu ftp. Sprawdziłem kilka botów i nie działają spod ftp, adres http jest w porządku ale ftp nie działa. Być może jest to prostsze rozwiązanie niż myślę a błąd istnieje w złym wpisywaniu pliku ale nie sądzę. Używałem AllVideos Plugin v2.4 ; MgMediaBot ; Jogadgets no i na nich nie hula...

Znalazłem jeden Xe-MP3MambotV2 FX, ale jest płatny i nie jestem pewien czy on zadziała. Chodzi tylko o odtwarzanie plików postawionych na serwerze ftp.

Jeśli coś takiego znacie to proszę dajcie znać!!!:cool:

pozdrawiam
__________________

JARECKI

Rybik
22-02-2007, 10:15
Zwykle katalog publicznych kont ftp jest poza zasięgiem skryptów www, tzn że nie ma żadnej możliwości obejrzec plik z konta ftp przez www oraz wyswietlic/odtworzyc go za pomoca skryptu Joomla.
Oczywiscie mozna wgrac ftpem pliki do katalogu roboczego Joomla, co rozwiązuje problem.

jarecki
22-02-2007, 10:38
Okey, nie wiedziałem o tym. Ale czy można rozwiązać mój problem. A mianowicie, mam wykupiony hosting gdzie postawiłem cały silnik joomla, natomiast posiadam dostęp do serwera ftp i tam umieszczam wszystkie zasoby w tym również media (oczywiście chodzi tutaj o finanse, ponieważ mniej mnie to kosztuje, a więcej mam przestrzeni). W jaki sposób połączyć te dwa światy, tak żeby można odtworzyć pod serwisem www plik?

Mam tam kilka również zip'ów pod REMOSITORY i tutaj niema problemu z pobieraniem. Myślałem że będzie to możliwe również w tym przypadku.

Czy jest jakieś rozwiązanie?