PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent RokSprocket i pewna zmiana



marcinp1984
06-06-2014, 21:54
Witam serdecznie,

Mam pewien probelm z komponentem RokSprocket. W ustaieniu mosaic minimalna liczba kolumn jaką można wybrać to 3. Może orientuje się ktoś gdzie można to zmienić aby można było dodać wybór 1 lub 2 kolumn?

grzesiek_w
06-06-2014, 23:12
Tylko przez edycję w kodzie konkretnych plików. Zobacz na forum Rockettheme w tym temacie http://www.rockettheme.com/forum/joomla-extension-roksprocket/172867#p849981

marcinp1984
06-06-2014, 23:26
Zmieniłem jeden plik (konkretie options.xml) dodając pozycje w liście i niby można wybrać 1 lub 2 ale nic to nie daje :/ Sądziłem, że to wystarczy bo zmienne pójdą gdzieś dalej i wszystko będzie działało. Później znalazłem wątek właśnie na tm forum, do którego link podałeś a konkretnie http://www.rockettheme.com/forum/general-discussion/206142-just-curious-roksprocket-column-limit tylko tu gościu pisał o worpresie a poza tym całości nie widze bo nie mam możliwości rejestracji... Tzn mam ale z tego co widzę tam nie mam możliwości rejestracji bez opłacenia licencji.

grzesiek_w
06-06-2014, 23:46
ok przekleję w takim razie
w tym pliku components/com_roksprocket/layouts/mosaic/options.xml


ten fragment


<field name="mosaic_columns" type="containerlist" default="3" label="ROKSPROCKET_MOSAIC_COLUMNS"
description="ROKSPROCKET_MOSAIC_COLUMNS_DESC" optionorder="54" class="layout layout_mosaic">
<option value="3">3</option>
<option value="4">4</option>
<option value="5">5</option>
<option value="6">6</option>
</field>


trzeba zmienić tak



<field name="mosaic_columns" type="containerlist" default="3" label="ROKSPROCKET_MOSAIC_COLUMNS"
description="ROKSPROCKET_MOSAIC_COLUMNS_DESC" optionorder="54" class="layout layout_mosaic">
<option value="1">1</option>
<option value="2">2</option>
<option value="3">3</option>
<option value="4">4</option>
<option value="5">5</option>
<option value="6">6</option>
</field>


u mnie to działało, chyba więcej nic nie trzeba było robić

marcinp1984
06-06-2014, 23:57
O jej... O tej porze to już się chyba powinno spać a nie pracować i próbowac myśleć :) Faktycznie działa i dopiero jak dodałeś ten fragment kodu to mnie olśniło czemu u mnie to nie działało do tej pory. Nie działało bo liniki które dopisałem wyglądały tak:



<option value="3">1</option>
<option value="3">2</option>
<option value="3">3</option>


Skopiwoałem i o czymś chyba zapomniałem... tak więc jak mogłem widzieć jaieś zmiany :) Wilkie dzięki :)