PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zapisywaniem artykułów



absi
09-06-2014, 08:54
Witam,

przygotowując się do aktualizacji Joomla 3.2.0 do Joomla 3.3.0, zrobiłam Backup strony używając Aakeba Backup.
Teraz nie mogę edytować zapisanych artykułów/kategorii itp na zapleczu. W menu, gdzie normalnie było "zapisz" jest tylko "anuluj" (w załączniku).

Czy znane jest rozwiązanie takiego problemu?
7649

Pozdrawiam,
Katarzyna

Gall Anonim
09-06-2014, 09:40
Przepraszam ale "co ma piernik do wiatraka?"
Zastanów się jakie jeszcze operacje wykonywałaś - kopia zapasowa w wykonaniu akeeba to zrzut bazy danych, zrzut plików witryny, dodanie instalatora i skompresowanie tego wszystkiego do formatu archiwum o rozszerzeniu jpa - jak widać brak tu miejsca na działania które mogłyby skutkować wskazanym efektem.
Więc - być może jednak dokonałaś aktualizacji do 3.3 i nie wyczyściłaś pamięci podręcznej przeglądarki.
Więc:
wylogować się z witryny
wyłączyć przeglądarkę
włączyć przeglądarkę
użyć Ctrl+F5 do czyszczenia pamięci podręcznej przeglądarki
zalogować się do zaplecza witryny i sprawdzić jaki jest stan rzeczy
Pzdr

absi
09-06-2014, 13:37
Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Też miałam takie wrażenie, że nie powinno to być kwestią backupu, ale wolałam się upewnić u specjalisty.

Jednak rozwiązanie, które Pan podał, nie pomogło (próbowałam również otworzyć z innych przeglądarek - dalej to samo).
Aktualizacji w końcu nie przeprowadziłam, bo wyskoczył mi komunikat, że jeden z wymaganych folderów jest niezapisywalny (muszę go otworzyć na zapis). Czy więc ten problem może wynikać z tej nieudanej próby aktualizacji? Czy przywrócenie kopii zapasowej strony przed aktualizacją pomoże?

Pozdrawiam,
Kasia

absi
13-06-2014, 13:25
Gall Anonim miał rację pośrednio, ale dla wszystkich, którzy nie są tak biegli piszę dokładną instrukcję, jak sobie z tym poradzić.

1. Admin > Extension Manager > Database
2. przycisk "Fix"

Ptem trzeba wyczyścić dane przeglądarki:

1. Admin > System > Clear Caches...... wyczyścić wszystkie starocie
2. Wylogować się
3. Przejść na inną stronę (poza naszą)
4. Wyczyścić caches przeglądarki.
5. Wyłączyć i włączyć na nowo przeglądarkę.
6. Zalogować się do Administratora i można spraawdzić czy (a w moim przypadku ŻE ) działa.

:)

absi
13-06-2014, 14:12
Odwołuję poprzednie. W moim przypadku nie działa.

mjmartino
13-06-2014, 20:47
ściągnij najnowszą wersję i przerzuć rozpakuj nadpisując na ftpie

absi
20-06-2014, 13:51
Dzięki za info. Jako że nigdy tego nie robiłam, zrezygnowałam z tej opcji w przypadku strony firmowej, ale za to wymusiłam na serwerze aktualizację (za pomocą opcji automatyczna aktualizacja). Po zaktualizowaniu wszystkich komponentów zadziałało.

Pozdrawiam.