PDA

Zobacz pełną wersję : Przyspieszenie strony



WhitePatriot
09-06-2014, 13:36
Cześć, mam problem ze stroną mojej szkoły, a mianowicie chodzi ona "dość wolno". Chciałbym, aby ładowała się nieco szybciej...

Adres WWW:
http://4lo-lukow.pl/

Jakieś pomysły, sugestie? :)

Próbowałem kilku rzeczy - w tym JotCache, ale odnośnie tego rozszerzenia - za każdym wejściem pojawiała się informacja o Cookies, zaś próby ingerencji okazywały się bezskuteczne, stąd porzuciłem powyższy dodatek.

Z analizy WWW wynika, iż warto pomyśleć nad kategoriami "Multimedia" oraz "Networking".
Link do owej analizy:
http://www.site-analyzer.com/en/audit/http://4lo-lukow.pl
Tylko jak "usprawnić" owy "Networking" na stronie mojej szkoły? :) Nie mam pomysłów...

hecz
09-06-2014, 21:19
Zmień hosting, wywal slider z głównej, panel z motywami i ten przelatujący tekst "Kliknij tutaj..."

mjmartino
09-06-2014, 21:51
Nie chce mi się rozpisywać co mógłbyś poprawić powiem tak zainstaluj jedno z dwóch:

JCH Optimize lub Jbetolo oczywiście trzeba skonfigurować to i owo ale pomoże ;)

@Hecz Twoim tokiem rozumowania najlepiej nie mieć strony ;) albo zmienić wszystko na stronie.. heh

hecz
09-06-2014, 23:33
@Hecz Twoim tokiem rozumowania najlepiej nie mieć strony ;) albo zmienić wszystko na stronie.. heh
Moim tokiem to wywalić to co jest niepotrzebne i tylko spowalnia stronę, dwa elementy to nie wszystko ;)

mjmartino
10-06-2014, 07:53
Celem optymalizacji jest optymalizować a nie usuwać. Bo typ nie żadna sztuka oczywiście jeśli jest coś mało przydatnego a generuje dużo odwołań to jak najbardziej. Odpowiednio skonfigurowany slideshow że zdjęciami nie przeszkadza o ile rozmiaru zdjęć da okey i nie są skalowanie przez przeglądarkę ;)

czasem się przydaje ten LG G2 ; D - mobile

YoJoe
12-07-2014, 12:32
Przerażająca jest ilosć dodatków z własnymi assetami + bazowe biblioteki JS w joomla.
Przede wszystkim wypchnij co się da z javascriptu pobierając to z zewnętrznych CDN oraz połącz wewnętrzne biblioteki wraz z CSS (inline + zewn. pliki) w jedno.
Jest kilka wtyczek do tego i powinno RADYKALNIE przyspieszyć samo renderowanie strony.

polki029
14-09-2014, 18:46
A jeśli pominąć dodatki co daje Kompresja strony - Konfiguracja globalna / Serwer / Kompresja strony / Tak ? Ma to wpływ na szybkość ładowania strony ?

mjmartino
15-09-2014, 00:14
A jeśli pominąć dodatki co daje Kompresja strony - Konfiguracja globalna / Serwer / Kompresja strony / Tak ? Ma to wpływ na szybkość ładowania strony ?
średnio zmniejszenie objętości strony o 60%
Tak ma i to duży wpływ.

polki029
15-09-2014, 00:30
Ale z tego co sie orientuje jest to chyba operacja ktora znacznie obciaza serwer.

zwiastun
15-09-2014, 00:39
A orientujesz się też w tym, że wysyłanie nieskompresowanych plików też obciąża serwer, a dodatkowo sieć, przez którą trzeba przesłać 60-80% danych więcej?

polki029
15-09-2014, 00:46
A orientujesz się też w tym, że wysyłanie nieskompresowanych plików też obciąża serwer, a dodatkowo sieć, przez którą trzeba przesłać 60-80% danych więcej?

Czyli najlepiej zrobic kompresje na wszystkich stronach ktore administruje? Do tej pory zrobilem na jednej i muszę przyznać ze pomogło. Reszta dziala bez zarzutu, czas wczytywania jest okey. Zastanawiam sie tylko czy dobrze jest zrobić kompresje profilaktycznie na wszystkich stronach...

zwiastun
15-09-2014, 01:10
Z wiedzą możesz zrobić, co zechcesz. Nie oczekuj, ze ktoś Ci będzie tutaj teraz robił akademickie wywody na temat wyższości świąt jednych nad drugimi. Po coś tę kompresję stron na serwerach się stosuje. Jeśli możesz dzięki temu o 60-80% przyspieszyć wczytywanie stron przez użytkowników, to jakich jeszcze argumentów potrzebujesz?

tro
19-09-2014, 23:42
Najwięcej transferu Twojej strony zajmują skrypty js. Polecam użyć kompresji skryptów js, skompresowany skrypt zajmować może 30% tego co niekompresowany