PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatek, pamięć podręczna, kilka błędów



beRRo
10-06-2014, 14:58
Witam, mam problem z pamięcią podręczną, która informuje źle po wejściu na stronę chodzi głównie o pasek powrotu/historia zapisuje dziwnie chociaż jest się w innym adresie i artykule, przykład podaję poniżej.
http://iv.pl/images/54136997234081246777.jpg
czy można to w jakiś sposób naprawić? jeżeli wyłączę p.podręczną to problem znika, lecz jest dłuższe wczytywanie strony. :blink:

mjmartino
10-06-2014, 18:19
Link do strony mile widziany, czego używasz do cache ? jaka wersja J! ; >

beRRo
10-06-2014, 18:35
http://www.emuza.com.pl/
wersja 2.5.20
dodatek pamięć podręczna wyłączony (bo już po napisaniu każdrgo art. musiałem oczyszczać pamięć)
włączony w konf. globalnej, system Pamięć podręczna poziom konserwatywny ustawiony czas, 30 przechowywania. obsluga buffor plik.

mjmartino
10-06-2014, 19:06
A czemu ustawiłeś 30 ? domyślnie jest 15min i przez te 15 będą przetrzymywane wszystkie dane a potem nastąpi odświeżenie.
Jeśli w tym momencie masz wyłączony plugin system - pamięć podręczna (to nadal masz ten sam błąd.)
Jeszcze jedno pytanie czy templatka ma swój system cache ?

beRRo
10-06-2014, 19:15
szablon nie ma swojego systemu cache. a co do pamięci to było tak od zawsze że błędy właśnie napotykały się po włączeniu dodatku, czy też konfiguracji w systemie PA. szkoda zrezygnować i wyłączać tą pamięć.. eh

mjmartino
10-06-2014, 19:21
Zrób tak:
Wyłącz pamięć podręczna w PA -> system ustaw na NIE
W Dodatach plugin system - pamięć podręczna wyłącz!

Zaloguj się na ftp wyczyść cache całe.

Wróć do PA do dodatku system - pamięć podręczna. Ustaw jego pozycje na samym końcu i włącz. Potem idź do KG -> system i włącz też tam pamięc podreczną.

Wówczas sprawdź :)
ps.
Wyczyść też cache swojej przeglądarki aby sprawdzić czy zadziała ;)

beRRo
10-06-2014, 21:09
nie podziałał nawet ten sposób. niestety.

jedyny sposob to w module sciezka powrotu wylaczyc opcje dotychczasowego wyswietlania art. w ktorym sie znajdujemy.
innej opcji nie widzę.

mjmartino
10-06-2014, 22:07
I tak też bym zrobił :) aby zachować cache systemowy. Chodź ja nigdy z niego nie korzystam jeśli chodzi o systemowy.
Poza tym ta ścieżka nikomu do szczęścia tak naprawdę potrzebna nie jest da się bez niej żyć :)