PDA

Zobacz pełną wersję : podwójne wyświetlanie w internet explorer 8



vxam
10-06-2014, 18:03
Witam,

mam problem z wyświetlanie strony opartej na joomla 3.3 w internet explorer 8. Wyświetla się podwójnie slider i treść artykułu.
Nie mam już pomysłu żeby znaleźć przyczynę(: Dodam że w chromie, firefoxie i maxhtonie jest ok.

Czy mógłby ktoś pomóc rozwiązać problem lub naprowadzić mnie gdzie szukać2


P.S. W postach znalazłem że we wcześniejszych wersjach joomli był taki problem dotyczący komponentu kontakty. Wykasowałem wszystkie kontakty ale nie pomogło.

mjmartino
10-06-2014, 18:11
To ktoś jeszcze używa IE8 :hmm:

Użyj firebuga i zobacz co gdzie zgrzyta, a dwa wyłacz sobie drukuj/email i powinno być okey bo to Ci zgrzyta z tego co widać na obrazku.
Rozwiązanie drugie osobne ostylowanie dla IE8.

vxam
10-06-2014, 19:29
akurat tak się nie fartownie składa że osoba która używa tej strony korzysta z IE8 (kobieta), dlaczego nie wiem:)

fierbugiem nic nie znalazłem, później jeszcze raz do tego podejdę

a co do tego drukuj/email spędziłem dobre 2 godziny żeby znaleźć gdzie to można wyłączyć lub wykasować w kodzie.....i nie znalazłem...
Nie ma tego ani ani w modułach ani komponentach ani w kodzie ani w konfiguracji szablonu.

Czy może wiesz gdzie to wyłączyć:zagubiony:

mjmartino
10-06-2014, 19:39
Menu artykuły -> artykuł -> po prawej opcje i na samym dole zjedź będzie pokaż ikony i poszczególne wyszczególnione drukarka itp

vxam
10-06-2014, 20:02
e-mail/drukuj wyłączony. Dzięki!:)

Strona dalej się dubluje w IE8. Jakieś pomysły?

mjmartino
10-06-2014, 20:57
Spróbuj włączyć na IE8 tryb zgodności to jest ta taka karteczka przerwana ;) może to coś pomoże.
Ciężko mi spekulować bo nie mam IE8 tzn mam na VM -> musiałbym ją reaktywować.

Nie możesz zainstalować choćby FF na tym xp ; > prędzej czy później pani się przyzwyczai :D

vxam
10-06-2014, 21:12
pewnie będzie musiała się przyzwyczaić:) ale póki co próbuje coś z tym zrobic, żeby nie była tak jak z "drukuj/email" - 3 klikniecia i zrobione:)

tez nie mam IE8 ale korzystam IEtester i tam nie widze trybu zgodności, jutro w pracy odpale jakiegos starego laptopa i zobaczę czy włączenie zgodności coś daje.

mjmartino
10-06-2014, 21:17
Możesz jeszcze spróbować dodać analogicznie:

<!--[if IE]><link rel="stylesheet" href="/modules/mod_ariimageslider/mod_ariimageslider/js/themes/nivo-slider.ie.css" type="text/css" /><![endif]--> <!--[if lt IE 7]><link rel="stylesheet" href="/modules/mod_ariimageslider/mod_ariimageslider/js/themes/default/style.ie6.css" type="text/css" /><![endif]-->
<!--[if IE]><link rel="stylesheet" href="/modules/mod_ariimageslider/mod_ariimageslider/js/themes/default/style.ie.css" type="text/css" /><![endif]-->
<!--[if lt IE 9]><style type="text/css">BODY #ais_168_wrapper,BODY #ais_168{width:960px;height:600px;}</style><![endif]-->

if IE 8 ;) i sprawdzić

Pociesze Cię na IE 11 działa doskonale :P haha

vxam
10-06-2014, 21:42
a gdzie to wrzucić?

Jakby na IE11 albo chrome czy FF to musłabym zrobić delete..:)

mjmartino
10-06-2014, 21:59
W szablon trzeba wrzucić tzn. dorobić do tego co jest bo to jest wklejone od Ciebie z szablonu.
Trzeba odnaleźć i dorobić nie powiem Ci gdzie dokładnie bo każdy framework ma inaczej

vxam
10-06-2014, 23:04
chyba nie rozumiem.:zagubiony:

Znalazłem plik browser.php z takum kodem:

<?php
defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted index access' );?>


<!--[if IE 10]>
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template?>/css/ie10.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<![endif]-->


<!--[if IE 9]>
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template?>/css/ie9.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<![endif]-->


<!--[if IE 8]>
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template?>/css/ie8.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<![endif]-->


<!--[if IE 7]>
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template?>/css/ie7.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<![endif]-->


<!--[if IE 6]>
<script type="text/javascript" src="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/js/fix-png-ie6.js"></script>
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template?>/css/ie6.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<script src="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template?>/js/ie6/warning.js"></script><script>window.onload=function(){e("<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template?>/js/ie6/")}</script>
<![endif]-->

Czy mam w miejscu IE8 wkleić to co podałeś wyżej?

mjmartino
11-06-2014, 09:11
Widzisz wprowadziłem Cie w błąd czyli temp. ma osoby CSS do ie8 (co nie znaczy że działa poprawnie z IE8)
Mi chodziło o slideshow który nie ma a przynajmniej tak mi się wydaje.
Podmieniasz po prostu

<!--[if lt IE 7]><link rel="stylesheet" href="/modules/mod_ariimageslider/mod_ariimageslider/js/themes/default/style.ie6.css" type="text/css" /><![endif]-->
na

<!--[if IE 8]><link rel="stylesheet" href="/modules/mod_ariimageslider/mod_ariimageslider/js/themes/default/style.ie6.css" type="text/css" /><![endif]-->

Lub tworzysz osoby css do ie8 pod tego slidshow i się bawisz ;)

Szybciej i skutecznej będzie nauczyć obsługi nowej przeglądarki. Użyj argumentu że nie jest zbyt bezpieczną przeglądarka i tyle.

Lub aktualizacja Windowsa do wyższej wersji przypominam że MS nie prowadzi już wsparcia dla XP

grzegorz0004
11-06-2014, 16:02
Witam
Podłączę się z podobnym problemem.
Widzę w kodzie, że temat dotyczy "Ari Image Slider".
Mam to samo - jak tylko uruchomię ten slider na stronie, to na IE9 (tylko), wywala podwójnie treść strony.
Link testowy (specjalnie dla pokazania) "www.test.ig-system.pl"

Pisałem do firmy od której kupiłem szablon, ale gościu mi pisze, że u niego jest wszystko OK (???)
Wspominał tylko o czyszczeniu przeglądarki. Zrobiłem to i nic.
Dodatkowo sprawdziłem to na innych komputerach i zawsze to samo.
Gościu coś wspominał o podwójnym wywołaniu jakiegoś skryptu, ale nie do końca załapałem o co chodzi.

Poszukałem i zainstalowałem inny slider....i problem zniknął :)

Ten sam efekt jest przy zainstalowaniu jakiegoś lightboxa (zdjęcia w artykułach) - za każdym razem pojawia się ten sam problem - podwójna treść

Co to może być ???

vxam
11-06-2014, 18:09
na IE8 też Ci wyświetla podówjnie:)

grzegorz0004
11-06-2014, 18:58
na IE8 też Ci wyświetla podówjnie:)
Tak, też to samo

mjmartino
11-06-2014, 19:36
Ostatnia moją wypowiedź ;)
Propozycje dla was:
1. uczycie się css i stylujecie na własną rękę pod IE
2. zaprzestajecie używać IE 8 i świat staje się lepszym miejscem
3. zmieniacie SLIDERA na inny który być może będzie obsługiwał IE 8 (nie oczkujcie że tak będzie)
4. zlecicie komuś czarną robotę i on męczy się i dostosowuje wygląd pod IE ($$$$$)
Dziękuje za uwagę ;D

grzegorz0004
11-06-2014, 21:19
Ostatnia moją wypowiedź ;)
Propozycje dla was:
1. uczycie się css i stylujecie na własną rękę pod IE
2. zaprzestajecie używać IE 8 i świat staje się lepszym miejscem
3. zmieniacie SLIDERA na inny który być może będzie obsługiwał IE 8 (nie oczkujcie że tak będzie)
4. zlecicie komuś czarną robotę i on męczy się i dostosowuje wygląd pod IE ($$$$$)
Dziękuje za uwagę ;D

1. Problem podwójnego wyświetlania treści, nie jest w css i nie ma potrzeby go stylizować pod każdy IE
2. hmm...
3. to jest jakieś rozwiązanie, ale i tak byłoby miło znaleźć i wyeliminować przyczynę konfliktu któregoś ze skryptów
4. jak w pkt.1

vxam
18-06-2014, 15:46
grzegorz0004,

udało Ci sie moze rozwiazać problem?

grzegorz0004
18-06-2014, 15:57
grzegorz0004,

udało Ci sie moze rozwiazać problem?

Tak, tylko poprzez eliminację dodatków(modułów), które powodowały jakiś konflikt.
- wywaliłem "Ari Image Slider" i zainstalowałem inny slider
- wywaliłem "lightboxa" do obrazków, w to miejsce nic nie zainstalowałem
- wywaliłem formularz "kontakty", które były integralną częścią szablonu i zainstalowałem inny formularz kontaktowy

Po tych zabiegach problem podwójnej treści w IE8, IE9 - zniknął

Firma od której kupiłem szablon, nie bardzo chciała pomóc. Stwierdzili, że wspierają tylko najnowszą przeglądarkę IE11, więc poradziłem sobie jakoś sam.

vxam
18-06-2014, 20:30
no to super, spróbuje zrobic to co Ty.

A powiedz jakiego slidera użyłeś żeby się nie gryzł?

Widzę że korzytsamy z tego samego szablonu:)
W supporocie mnie też olali.

grzegorz0004
19-06-2014, 09:43
A powiedz jakiego slidera użyłeś żeby się nie gryzł?

- przetestowałem kilka, ale w końcu zostawiłem "showplus"
- jeśli chodzi o formularz kontaktowy, to dopiero "Quickform" nie tworzył konfliktów. A poza tym jest naprawdę niezły, musiałem tylko wprowadzić polskie komunikaty, bo oryginalnie ma tylko jęz. angielski i rosyjski (mogę udostępnić plik z tłumaczeniem)

PS
aha, no i po tych zmianach zaczął też znowu działać "back to top"

vxam
19-06-2014, 10:08
patrzyłem na Twoją stronę na IEtester (nie mam IE8) i widzę że masz zdublowany treść na stronie startowej i w kontakcie. Nie opublikowałeś jeszcze zmian?

grzegorz0004
19-06-2014, 11:18
patrzyłem na Twoją stronę na IEtester (nie mam IE8) i widzę że masz zdublowany treść na stronie startowej i w kontakcie. Nie opublikowałeś jeszcze zmian?

hmm...
kurczę, wydaje mi się, że sprawdziłem wszystko na różnych kompach i różnych przeglądarkach (w tym IE8 IE9) i wszystko jest OK
www.ig-system.pl (http://www.ig-system.pl)

PS
Mam nadzieję, że te błędy co widzisz, są widoczne pod linkiem testowym: www.test.ig-system.pl :blink:
Potwierdź mi proszę, czy tak jest

vxam
19-06-2014, 11:56
potwierdzam, sprawdzałem http://www.test.ig-system.pl/ na IEtester. W poniedzialek zobacze w robocie na xp i IE8

grzegorz0004
19-06-2014, 12:02
potwierdzam, sprawdzałem http://www.test.ig-system.pl/ na IEtester. W poniedzialek zobacze w robocie na xp i IE8

A to wszystko OK :-)
napisałem powyżej, to był tylko link testowy, żeby specjalnie pokazać błędy
link poprawiony to: www.ig-system.pl
sprawdź to proszę

vxam
20-06-2014, 13:29
udało mi się dziś odpalić starego laptopa z xp i ie8 i niestety ale u mnie artykuły się dublują. Sprawdzane na adresie: www.ig-system.pl (http://www.ig-system.pl/)

grzegorz0004
25-06-2014, 17:31
Witam
Musiałem skorzystać z usług profesjonalisty.
Problem rozwiązany = portfel chudszy - ale niewiele :lol:

vxam
25-06-2014, 21:05
no teraz wszystko działa jak trzeba:)!

Zdradzisz sekret co trzeba zrobić?:lol: Ile zapłaciłeś za pomoc?

grzegorz0004
25-06-2014, 21:16
no teraz wszystko działa jak trzeba:)!

Zdradzisz sekret co trzeba zrobić?:lol: Ile zapłaciłeś za pomoc?

Tylko 40 zł :-)
Wyśle Ci namiar na priv

vxam
26-06-2014, 09:42
grzegorz0004,
dzięki za namiar. U mnie też juz działa:)