PDA

Zobacz pełną wersję : Jak postawić joomle obok strony w wordpressie na jednym serwerze ?



ksn
10-06-2014, 20:49
Witam Przepraszam że zakładam drugi raz podobny temat , ale przez roztargnieniedodalem w zlym dziale.

Do sedna:

Jak w temacie strona którą piszę obecnie jest w wordpressie napisana przez kogos kto byl jeszcze wiekszym amatorem niz ja. Chciałem sprawdzić jak wszystko będzie wygldądało na serwerze. Zalozylem nową bazę danych , katalog dodatkowy"joomlika" na serwerze ftp i tam wgralem joomle przez wejscie na www.adresstrony.pl/joomlika/ - normalnie odpala się proces instalacji joomli i wszystko jest fajnie aż do momentu gdzie dochodzi do tworzenia baz danych wtedy wyskakuje błąd INSTL_ERROR_INITIALISE_SCHEMA . Domyslam się że może jest to spowodowane dograniem w innym katalogu joomli niż "/" . Chciałbym zachować stronę która jest w wordpressie do momentu aż nie ukończe tej nowej w joomli w 100% (tak aby klijenci firmy po wpisaniu w przegladarke adresu naszej strony nadal mieli stronę w wordpressie , a ja chciałbym możliwość tylko przełączania przez dodanie jakiegos znacznika, albo przełączanie tylko na chwile aby sprawdzać jak wygląda, na serwerze.)

mac
10-06-2014, 21:46
Najpewniej zle cos sie wgralo (plik z baza z rozszerzeniem sql), ale wgraj wszystkie pliki jeszcze raz z czystej instalacji na wszelki wypadek
Tylko rozpakuj paczke instalacyjna jeszcze raz - znaczy wywal poprzednia, btw czym rozpakowujesz archiwum?
I rozumiem ze pliki wgrywasz na serwer ftp'em?

trzepiz
10-06-2014, 21:47
Jakiej dokładnie wersji Joomla używasz do instalacji ? Czy Twój hosting spełnia podstawowe wymagania Joomla?
Czy pisałeś do supportu hostingu, że masz taki problem? Co oni na to ?