PDA

Zobacz pełną wersję : Komunikat: Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML.( A plik jest w archiwum)



Yaro
11-06-2014, 15:46
zainstalowałem Joomle 3.0 (oraz wszytskie aktualizacje), bez problemów. Zainstalowałem kilka modułów.Ok. Wszytsko działalo poprawnie.
Po tygodniu sie loguje do panelu administratora.

7657

zmieniłem chmody na 777 w pliku configurations.php. Podziałało. Zalogowałem się. Przeszedłem do panelu instalacji modułu. I co bym chciał moduł zainstalować, znazne prestiżowe, moduły, różnych frim. Jest jeden komunikat.





Ostrzeżenie

Ostrzeżenie: Nie powiodło się przeniesienie pliku!
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: ................/tmp/install_53985caae074d

JFolder::folder: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: ............. /tmp/install_53985caae074d

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: ................/tmp/install_53985caae074d

JInstaler::Instalacja: Nie znaleziono pliku instalacyjnego XML


Błąd
Archive does not exist





czytałem wątek


http://forum.joomla.pl/showthread.php?4800-quot-Odwieczny-quot-problem-B%C5%82%C4%85d-W-pakiecie-instalacyjnym-brak-pliku-XML

z zakończeniem dusykusji na


panowie kombinujecie jak mozecie... tylko po co robic sobie problemy... posluchalem rady Zwiastuna i zmienilem kodowanie... tzn wcale go nie było...

w pierwszą linijke xml trzeba podmienić na tą
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2" ?>

a pozniej skopresowac znowu do zipa i dziala jak trzeba

nie pomogło. Zmieniłem chmody katalogu TEMP na 777. Zaczeło coś instalować, ale napisało, że nie ma uprawnień na katalog "mod" ... i pewnie też inne. Mam pozmieniać wszytskie katalogi na chmod 777? ma ktoś jakieś rozwiażanie do tego problemu?










teraz w joomla włączył się komuniakt "Joomla! 3.3.1 jest dostępny (BUTTON: Aktualizuj teraz). Alew wyskakuje ten sam komunikat co na obrazku: "Cannot open file for writing log"

mjmartino
11-06-2014, 18:51
Twoje problemy wynikają z uprawnień do katalogów! Tylko i wyłącznie.
Sprawdź w J! informacja o systemie i uprawnienia do katalogów

Yaro
12-06-2014, 00:36
mjmartino (http://forum.joomla.pl/member.php?9504-mjmartino&): dziękuje za głos w temacie.

powiedziałeś bardzo ogólnie. Może od razu zmnienie wszytsko na 777. Tyle że się minę z bezpieczeństwem.

zwiastun
12-06-2014, 00:54
Raczej przywróć takie, jakie mają być (755) .