PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z podwójnymi adresami.



Toro Negro
14-06-2014, 16:23
Witam.

Mam następujący problem, w mojej stronie internetowej mam podwójne adresy, wygląda to następująco:

www.mojadomena.pl i www.mojadomena.pl/index.php

www.mojadomena.pl/wydarzenia i www.mojadomena.pl/8-wydarzenia gdzie "8" to numer kategorii oczywiście jak się doda index.php po wydarzeniach to link też działa.

Ogólnie chciałbym aby w mojej stronie działały tylko linki z menu, czyli te same co łapią się do XMAP-y.

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

Jac
14-06-2014, 17:51
Zrób przekierowanie 301. W pliku htaccess dodaj poniższy kod (oczywiście w miejsce twojadomena.pl wpisz adres twojej strony.



#### Begin - 301 Redirect
#
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,9}\ /([^/]+/)*(index|home).html?\ HTTP/
RewriteRule ^(([^/]+/)*)(index|home).html?$ http://www.twojadomena.pl/$1 [R=301,L]
#
RewriteCond %{THE_REQUEST} !^POST
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,9}\ /([^/]+/)*index.php\ HTTP/
RewriteCond %{SERVER_PORT}>s ^(443>(s)|[0-9]+>s)$
RewriteRule ^(([^/]+/)*)index.php$ http%2://www.twojadomena.pl/$1 [R=301,L]
#
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^(www.twojadomena.pl)?$
RewriteRule (.*) http://www.twojadomena.pl/$1 [R=301,L]
#
#### End - 301 Redirect

Toro Negro
15-06-2014, 11:46
Dziękuję bardzo za kod, fajnie usuwa index.php z końca adresu oraz usuwa subdomeny. Niestety nadal mam problem z kategoriami poszperałem tochę i widzę, że numer przed kategorią to numer artykułu w niej. Czyli robi mi sie coś takiego:

www.mojadomena.pl/8-wydarzenia wyświtla mi atrykuł www.mojadomena.pl/wydarzenia/8-artykuł

Chciałbym aby tylko to drugie działało.

Mam jeszcze jedno pytnie czy jest jakaś reguła do htacces-a, która przekierowywuje wszystkie błędy 404 na stronę główną?

kuba098
23-06-2014, 19:32
Cześć, odświeżę trochę temat bo mam identyczny problem. Włączyłem mod_rewrite i proste adresy, jednocześnie zaznaczając adresy z przyrostkiem na nie.
Sytuacja wyglądała tak, że na stronie głównej wszystkie adresy w linkach w menu głównym były bez dodatku .html, ale jak przeszedłem do podstrony np usługi to w tym samym menu były już adresy z przyrostkiem...
Wykonałem instrukcje ze strony żmij.pl i ustawiłem przekierowania:

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_URI} \.html$
RewriteRule ^(.*)\.html$ /$1 [R=301,L]
Teraz jak przemieszczam się po wszystkich podstronach to dodatku .html już nigdzie nie widać.

Dzisiaj wchodzę w udoskonalenia html w narzędziach google i niby żekomo była aktualizacja, a liczba podwójnych tagów tytułowych się nie zmieniła.

jak rozwinę konkretny problem to wygląda następująco:


/index.php/uslugi
/uslugi

Ktoś wie jak rozwiązać ten problem ? Niby żaden link nie kieruje na /index.php/uslugi tylko odrazu /uslugi ale google zaindeksowało obie podstrony i co najgorsze one działają więc nie wiem czy roboty to wykasują.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Toro Negro
25-10-2016, 00:35
Nadal nie uporałem się z tym problemem. Ma ktoś jakieś pomysły?

mjmartino
25-10-2016, 17:51
Tak najnowsza wersja J! 3.7 będzie miała nowego rewrite url który będzie rozwiązywał ten problem.