PDA

Zobacz pełną wersję : Ukrywanie startowej zakładki menu



Jerry77
19-06-2014, 19:08
Witam,
chciałbym zasięgnąć informacji na temat możliwości ukrycia zakładki "Strona główna" (domyślnie ustawiona jako startowa z przeglądem artykułów) bez ukrywania całej strony pierwszej.
Generalnie do strony startowej możemy przejść klikając w logo więc ta zakładka nie jest mi potrzebna, a zrobi się miejsce na bardziej pożądaną. Pozdrawiam i proszę o sugestie :zagubiony:

zwiastun
19-06-2014, 19:27
Użyj ikony. Zajmie mniej miejsca

Jerry77
19-06-2014, 20:01
@zwiastun
Witam i dziękuję za odpowiedź :)
Niestety nie stosuję ikonek w menu. Zależałoby mi jednak na ukryciu startu :(

- - - Updated - - -

Okay, już poradziłem :)
W CSS szablonu dodajemy następujący kod:

#topmenu li.item-xxx {
display: none;
}

gdzie xxx stanowi numer pozycji menu nadany przez system.

zwiastun
19-06-2014, 20:04
Dokładnie :)

Jac
19-06-2014, 20:57
Ja nigdy nie ukrywam pozycji strony głównej. Dlaczego? Dlatego, że jest lepsze rozwiązanie: przeniesienie pozycji strony głównej do menu w stopce. Tak to wygląda w praktyce http://aerovac.pl, http://www.warsawtrips.com.

slawek.kow
11-07-2014, 11:33
Okay, już poradziłem
W CSS szablonu dodajemy następujący kod:

#topmenu li.item-xxx {
display: none;
}

gdzie xxx stanowi numer pozycji menu nadany przez system.


Chciałbym zrobic podobny manewr, ale nie wiem, w którym pliku należy wstawić powyzszy kod.
Jestem w folderze css szablonu i mam tu kilkanaście plików: bootstrap.css, error.css, frontend-edit.css, home.css, ie8.css, legacy-grid.css, legacy-navigation.css, megamenu.css, off-canvas.css, offline.css, template.csswindows.css.
Próbowałem wstawić ten kod chyba we wszystkich plikach ale nie było żadnych zmian na stronie

zwiastun
11-07-2014, 12:06
Próbowałem wstawić ten kod chyba we wszystkich plikach ale nie było żadnych zmian na stronie
1. @Jac podał sposób i lepszy, i łatwiejszy w realizacji. Dlaczego z niego nie skorzystasz?
2. Kod podany przez @Jerry77 jest przykładowy. W Twoim szablonie sekcje z menu może się nazywać inaczej (nie topmenu).
3. Reguły przesłaniające (zastępujące, nadpisujące) umieszcza się zwykle w swoim własnym pliku .css wczytywanym jako ostatni albo w ostatnim z wczytywanych plików CSS

slawek.kow
11-07-2014, 12:48
1. @Jac podał sposób i lepszy, i łatwiejszy w realizacji. Dlaczego z niego nie skorzystasz?
Dzięki. Tak zrobiłem