PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić export kontaktów a aicontactsafe



piasio
20-06-2014, 15:17
Chciałem przenieść kontakty z aicontactsafe v 2.0.8 (na j1.5x). Zaznaczyłem wiadomości które chcę skopiować i zrobiłem export. Kontakty zostały wyeksportowane do pliku csv...
Pytanie gdzie ten plik został wyeksportowany ?

zwiastun
20-06-2014, 15:28
Na Twój komputer?

piasio
20-06-2014, 15:51
Wszystko jedno gdzie. Chcę przenieść kontakty do innej witryny. Nie wiem gdzie się ten plik zapisuje. Skopiowałem domenę na dysk i przeszukałem pod kontem csvi lipa..

zwiastun
20-06-2014, 16:22
To może poczytaj jeszcze raz, co Ci odpowiedziałem poprzednio.
W zakładce Eksportuj komponentu aiContactSafe są 3 opcje: Pobierz, Zamknij i Pomoc. Czy komuś, kto co najmniej od 2008 roku, a więc blisko 6 lat korzysta z Internetu, trzeba tłumaczyć, co znaczy polecenie Pobierz?
Czy takiej osobie trzeba tłumaczyć, że pliki na serwerze to coś innego niż pliki na własnym komputerze?

piasio
20-06-2014, 16:39
Zwiastun w dobrej formie. Cieszymy się :) Ale na poważnie wydaje mi się ze aż tak tępy nie jestem.. nie widzę (celowo używam słowa nie widzę bo może gdzieś jednak jest) żadnej zakładki w menu komponentu... gdyby było pobierz to bardzo by sprawę ułatwiło.. Komunikat o tym że dane zapisane zostaną w pliku csv interpretuje w sposób następujący: na serwerze został stworzony taki plik i trzeba go odszukać..
Jako ze znaleźć nie mogłem to przeniosłem pliki witryny z serwera na dysk i skorzystałem z opcji szukaj co by ręcznie nie przeglądać setek plików... Nie mniej wracając do tematu..
Wersja komponentu jest wiekowa. Zakładek nie znajduję (są wiadomości, załaczniki, profile,pola,status,ustawienia, o aicontactsafe).
Jedyna opcja z eksportem to buton w zakładce wiadomości.. żadnych opcji pobierania. Poki co powyższy wykład nie przybliża mnie do rozwiązania..

zwiastun
20-06-2014, 16:57
Zaznaczyłem wiadomości które chcę skopiować i zrobiłem export
To jak to zrobiłeś?
Nie mam pod nosem aiContactSafe w Joomla 1.5 - mam 2.5. Na stronie zarządzania wiadomościami jest opcja Eksportuj, która prowadzi na kolejną stronę wyświetlającą wyeksportowane wiadomości. Tam jest w przyborniku przycisk Pobierz.
Jeśli nie ma w wersji dla 1.5 etapu Pobierz, to polecenie Eksportuj powinno spowodować zapisanie pliku na Twoim komputerze, a nie na serwerze. Plik nosi nazwe aicontactsafe.csv

piasio
20-06-2014, 17:13
No właśnie dla tego sprawa jest dziwna. Też mam wersję 2.5 i tam jest jak mówisz.. A tu komunikat jest a ikony brak.. I żeby było dziwniej pliku też nie ma :blink:
I co tu począć.. zależy mi na tych kontaktach..