PDA

Zobacz pełną wersję : VM nie wysyła e-maili lub wyrzuca błąd



tomek.buza
21-06-2014, 13:40
Witam,


przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Generalnie testowałem wysyłanie e-maili przez joomlę i nie ma problemu, wysyłka przez sendmail, PHP mail czy SMTP bez problemu zarówno z formularza kontaktowego na witrynie, zakładanie konta w serwisie, wysyłka korespondencji do użytkowników serwisu.


Schody zaczynają się w VM, nie wysyła żadnych e-maili, przy sendmail i php mail - nie wyrzuca żadnego błędu - ale e-maile nie idą - żadne (info o zamówieni do klienta i admina oraz cała reszta związana z zamówieniami). Przy ustawieniu SMTP (skonfigurowane prawidłowo - w joomli działa poprawnie - e mail na domenie takiej samej jak sklep ...@e-schematy.eu) wyrzuca następujący błąd - 5.7.1 Sender domain not allowed. Zgłupiałem, wszystko zrobione tak jak należy a tu wtopa.


adres witryny ze sklepem http://e-schematy.eu


Zastanawia mnie dlaczego VM nie wysyła e-maili przez sendmail i php mail. Może ktoś miał podobny problem?


Joomla 2.5.22
VM 2.6.6
Serwer - DreamHost

tomek.buza
21-06-2014, 20:42
Temat do zamknięcia. Okazało się, że w VM została włączona opcja "użyj adresu sprzedawcy" co wysypało wysyłanie e-maili z VM. Ale ile czasu trzeba było żeby do tego dojść. Może ktoś też walczy i rozwiązanie mu się przyda.