PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon artykułu



kmtychy
22-02-2007, 16:04
Witam
Chciałbym zmienić wygląd nagłówka artykułów w moim serwisie. Obecnie to wygląda tak:

Tytuł artykułu
Dodał: Administrator
22.02.2007.

Chciałbym, żeby data była po przecinku w linijce, gdzie autor jest wypisany oraz żeby pisał Autor zamiast Dodał.
Gdzie takie modyfikacje mogę wykonać?
Z góry dziękuję za pomoc.

fotobar
22-02-2007, 16:24
Przy tego typu wymaganiach konieczne wydaje się dokonanie zmian w kodzie Joomli, a to już nie jest takie proste. Niestety …

boom
23-02-2007, 12:57
OK ale gdzie tego szukac. Kod sobie zmodyfikuje, ale przydałaby się jakaś wskazówka jak wygląda struktura katalogów i gdzie szukać warstwy prezentacji.

magdaa
23-02-2007, 17:01
a czy odpowiedzialne za to wpisy nie znajdują się w pliku polish.php ?

/** classes/html/content.php */

DEFINE('_WRITTEN_BY', 'Wpisał: ');

kmtychy
23-02-2007, 20:23
To jest tłumaczenie nazwy wyświetlanej, ale jak zrobić, żeby to było w jednej linijce, a nie jedno pod drugim?

Rybik
23-02-2007, 20:26
/components/com_content.html.php

kmtychy
23-02-2007, 21:06
łooooooo... ten plik mnie przerasta. Tyle tam danych, że w życiu nie znajdę właściwego fragmentu.

zwiastun
23-02-2007, 21:26
Między chcieć a móc jest drobna różnica. Najpierw prosisz o podanie informacji, gdzie to można zmodyfikować, a potem piszesz, że to ponad Twoje siły.
Zawsze mam w przypadku takich pytań ochotę odpowiadać: Nie znasz się, nie ruszaj. Znasz się... guzik prawda, że się znasz, bo gdybyś się znał, to nazwę skryptów obsługujących tę czy inną funcję każdy, kto się cokolwiek zna na programowaniu odczyta bez trudu z adresu URL, skoro już mu trudno się domyśleć ze struktury katalogów i bez trudu znajdzie odpowiednie fragmenty.
Wnioski dwa:
1. Zadawanie takich pytań nie ma sensu.
2. Odpowiadanie na takie pytania nie ma sensu.

Dowód: 7 postów, mój 8 i co z tego wynika? NIC!

Jest jeszcze inna możliwość:
Nie znasz się, chcesz modyfikacji skryptów: zawsze można zlecić płatną usługę.

Rybik
23-02-2007, 21:55
1. ten plik zawiera "szablon" jak każdy z końcówką html.php -> odpowiada za wychodzący kod HTML skrytpu
2. jest w nim zgromadzone wszystko co dotyczy com_content a wiec wyglad:
- tabeli sekcji
- tabeli kategorii
- boga sekcji
... itd
wniosek -> przejrzyj go dokładnie pod kątem takich komentarzy: (najlepiej użyj edytora tekstowego z kolorowaniem składni, np z Total Commander Power Pack)


/**
* Display Table of items
*/

zauważysz, że poszczególne fragmenty odpowiadają za rózne "diplaje", poszukaj fragmentu odpowiedzialnego za ten fragment który chcesz zmienić i eksperymentuj.
Ja zwykle dodaje jakis wyraz, np: "tutaj" albo "****************" i podglądam efekt w wyglądzie strony, aż znajde miejsce gdzie interesujący mnie fragment treści strony jest "układany w całość". Pamiętaj, że w pliku tym są osobno funkcje na każdy fragmencik (tytuł, data itp) a potem te klocki są do kupki składane w zależności od formatu (czy to blog, czy podglad pelny) -> "Show a content item"
Osobna sprawa, to fakt, że pojedyncze elementy są formatowane jako elementy tabeli i trzeba na to uważać, bo nie sposób wyświetlić po przecinku dwóch rzędów tabeli. Najprościej przerzucić funkcje wyswietlania daty i autora (znajdziesz pod haslem " // displays Author Name") nieco wyzej, tak zeby byla tuz po tytule ...

... a dalej baw sie sam, albo wyslij skrzynke piwa to Ci to zrobie ... zgodnie z zasadą "wiedzą się chętnie podzielę a za gotowce wystawiam rachunki" :P

DYGRESJA (musze sie pochwalic :P):
@Zwiastun: hmm nie ma co dodatkowo zniechecac, ostatnio pobralem mp3playera i po spojrzeniu w plik ... stwierdzilem ze mnie przerasta, bo byly 2 polecenia i pusta linia :/ a plik 11kB, po 2h wrocilem do tematu i wlaczylem zawijanie wierszy :) a tam same krzaki, uznalem ze to zend-coder i nie dam rady.
Nastepnej nocy przejrzalem dokladnie krzaczasty kod i znalazlem:


;$_D=strrev('edoced_46esab');eval($_D(

strrev to tekst od końca, prowadzi do nazwy funkcji base64_encode i juz byłem w domu :)
gosc sie sporo natrudzil zeby ukryc kod lub uzyl jakiegos narazedzia (znaki niedrukowane w tablicach podmiany, zakodowane zrodlo i funkcja dekodera, uzycie fragmentu sciezki jako deszyfratora) szczegolow celowo nie opisuje ale ... przed upierdliwie dociekliwymi otwiera się więcej drzwi :D i wszystko bylo do wytropienia jedynie przy uzyciu manuala PHP i onlinowych ogolnodostepnych dekoderow MIME base64.

zwiastun
24-02-2007, 00:31
To nie jest zniechęcanie. Czym innym jest podpowiedź, jak rozwiązać jakiś problem z zakodowaniem czegoś, a czym innym pisanie na forum instrukcji na temat programowania skryptów PHP.
1) To nie jest forum programistów PHP
2) Na forum programistów PHP pytania typu: Co to jest PHP i jak się programuje w PHP są traktowane jak śmieci.
Jeśli nawet ktoś zadaje pytanie, a gdzie to jest, bo sobie chcę poprawić, to ja rozumiem. Ale jeśli zaraz potem mówi, że go to przerasta...
Szanujmy się!

taktu
19-06-2007, 20:10
Wiem że temat jest stary, ale rozwiązania warto publikować. Tym bardziej na stronach które wysoko stoją w google.

Autor i data w 1 linijce, sekcja była już troszkę skomplikowana poza tym wyglądała by estetycznie. Zmiany dokonane w wymienionym wyżej pliku linia około 785 i dalej.


/**
* Writes Author name
*/
function Author( &$row, &$params ) {
if ( ( $params->get( 'author' ) ) && ( $row->author != '' ) ) {
?>
<tr>
<td align="left" valign="top" >
<span class="small">
<?php echo _WRITTEN_BY . ' '.( $row->created_by_alias ? $row->created_by_alias : $row->author ); ?>




<?php
}
}


/**
* Writes Create Date
*/
function CreateDate( &$row, &$params ) {
$create_date = null;

if ( intval( $row->created ) != 0 ) {
$create_date = mosFormatDate( $row->created );
}

if ( $params->get( 'createdate' ) ) {
?>


<?php echo 'Data:&nbsp;'.$create_date; ?>
</span>
</td>
</tr>
<?php
}
}
Pozdrawiam