PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł i napis Szukaj



lukaszl1
23-06-2014, 18:53
Witam,

Zostałem poproszony o zrobienie strony w oparciu o joomle. Wszystko fajnie wyszło oprócz jednej rzeczy. Mianowicie chodzi o napis Szukaj, znajdujący się nad modułem szukania. Nie wiem jak go skasować, gdzie szukać. Gdy dam zbadaj element to wychodzi taki jego kod:
<form id="mod-finder-searchform" action="/index.php/component/finder/search" method="get" class="form-search"><div class="finder">
<label for="mod-finder-searchword" class="finder">Szukaj</label><input type="text" name="q" id="mod-finder-searchword" class="search-query input-medium" size="25" value="" />
<input type="hidden" name="Itemid" value="101" /> </div>
</form>

Poniżej przedstawiam screeny

7679 7680

marian_mk
23-06-2014, 20:37
Masz tam jak byk:
<label for="mod-finder-searchword" class="finder">Szukaj</label>
Trzeba było odmówić robienia strony

lukaszl1
24-06-2014, 12:32
Ja rozumiem, ale gdzie to znaleźć w plikach, przejrzałem już chyba wszystkie i nie znalazłem tam nigdzie tego... Może jakaś mała podpowiedź ? czy w to w plikach szablonu, czy to w plikach joomli. Nie ma.

marian_mk
24-06-2014, 13:11
po co szukać? - wystarczy w arkuszu stylów dopisać:

.moduletable .search label {display:none;}

lukaszl1
24-06-2014, 13:50
Niestety to nie działa... Reasumujac, wie ktos gdzie szukac słowa "Szukaj" aby je po prostu skasować ?

tomaszek83
24-06-2014, 14:47
przejrzałem już chyba wszystkie i nie znalazłem tam nigdzie tego

To słabo szukałeś. Skoro chcesz usunąć frazę Szukaj na w/w obrazkach to poprostu użyj Painta. Albo podaj adres strony z problemem. Bo w kodzie pokazujesz fragment formularza, a na obrazku zaznaczasz nagłówek. Więc się zdecyduj co chcesz usuwać.

BTW: Jak nie się na czymś nie znasz to nie podejmuj się na drugi raz.

forestman
24-06-2014, 15:12
A czy przypadkiem nie będzie to ukryte w opcjach wyświetlania modułu szukaj? tam jest coś takiego...

lukaszl1
24-06-2014, 15:19
adres strony: http://babajaga-deko.pl/

log&pass: test

Chodzi o to, że tam znajduje się moduł szukania, a nad nim znajduje się napis Szukaj, jak się domyślam domyślnie gdzieś wpisany w templatce. Zbadałem element w operze i chrome i zrobiłem z tym screena. Sprawdziłem też źródło strony i wklepałem kod.




BTW: Zawsze można się nauczyć prawda ?

- - - Updated - - -

Temat mozna zamknąc, problem rozwiązany. Pomógł mi forestman :) Dziękuję! Myślałem, ze juz wszystko tam ustawilem w module, ale jeszcze raz sprawdziłem wszystkie opcje.