PDA

Zobacz pełną wersję : Weryfikacja dwuetapowa - usunięty generator kodów



Marcin_gda
24-06-2014, 09:51
Dzień dobry,

Uruchomiłem swego czasu dwuetapowe logowanie do strony z wykorzystaniem Google Authenticator 'a. Niestety telefon z aplikacją generującą kody poufne został uszkodzony i w tej chwili nie mogę się zalogować do serwisu.
Przewinęło mi się tu na forum hasło RatujAdmina autorstwa Joli, ale jeszcze nie wiem czy to jest to co mi pomoże.
Czy jest jakieś rozwiązanie owej patowej sytuacji?

Przepraszam za ew. naruszenie forumowej netykiety.
Pozdrawiam
M.

Marcin_gda
24-06-2014, 12:36
Rozwiązane..
za informacją znalezioną TU (http://chandank.com/cms/joomla/recover-joomla-if-you-lost-google-authenticator-device)
należy przez ftp wejść do katalogu plugins naszej joomli i zmienić nazwę folderu twofactorauth - dzięki temu można już zalogować się do strony.
Po zalogowaniu przywracamy nazwę folderu do oryginału i ponownie przeprowadzamy rejestracje użytkownika zgodnie z procedurą TFA

wojtasm91
29-10-2018, 10:32
Witam miałem problem z weryfikacja dwu etapową googla. Przy próbie logowania na jakiekolwiek konto otrzymywałem komunikat że kod jest niepoprawny. Postąpiłem jak w poście powyżej ale teraz mam problem z ponownym uruchomieniem weryfikacji. Uruchamiam ją podaje kod klikam zapisz i w zakładce weryfikacja dwuetapowa nadal mam napis wyłączona. Co jest nie tak

mjmartino
29-10-2018, 12:22
Witam miałem problem z weryfikacja dwu etapową googla. Przy próbie logowania na jakiekolwiek konto otrzymywałem komunikat że kod jest niepoprawny. Postąpiłem jak w poście powyżej ale teraz mam problem z ponownym uruchomieniem weryfikacji. Uruchamiam ją podaje kod klikam zapisz i w zakładce weryfikacja dwuetapowa nadal mam napis wyłączona. Co jest nie tak
Przywróć z powrotem katalog który zmieniłeś nazwę i sprawdź czy plugin odpowiedzialny jest włączony oraz poprawnie skonfigurowany.

wojtasm91
29-10-2018, 12:39
Nazwę oczywiście przywróciłem. Co do pluginu też oczywiście sprawdziłem czy jest włączony. Konfigurować tam zasadniczo nie ma co w samym pluginie. Bo jest tylko poziom dostępu ustawiony na publiczny oraz stan czyli włączony

mjmartino
29-10-2018, 12:54
A użytkownik ma włączone?

wojtasm91
29-10-2018, 13:12
No właśnie na tym polega problem jak ustawie mu w zakładce weryfikacja dwu etapowa z wyłączona na google pojawia mi się QR kod itp. Dodaje go sobie do apki wpisuje kod i klikam zapisz. Dostaje komunikat że zapisano ustawienia użytkownika a po przejściu do zakładki weryfikacja dwu etapowa nadal jest tam wybrane wyłączona

pcstudio
21-02-2021, 12:31
Dostaje komunikat że zapisano ustawienia użytkownika a po przejściu do zakładki weryfikacja dwu etapowa nadal jest tam wybrane wyłączona
Poradziłeś sobie z tym ? Mam to samo od dzisiaj.

pcstudio
06-04-2021, 11:59
Czy ktoś może się wypowiedzieć gdzie szukać rozwiązania powyższego problemu ?
Apka działa poprawnie, kody generuje a po wpisaniu kodu Google authenticator nie włącza się i pozostaje wyłączona.
Na drugim serwisie nie mam problemów.

99329933