PDA

Zobacz pełną wersję : wyklikany moduł - problem z wyświtelaniem tagó html mimo poprawnego zapisu w bazie



akaru
27-06-2014, 11:05
Witam wszystkich, pewnie problem jest banalny ale nie potrafię znaleść na niego rozwiązania

Artykuły zapisywane w bazie mają taki br p i a w cześci introtext niestety moduł po konfiguracji wyświetla treści bez tagów br i p - ale np tag a się łapie :(

osadzenie w template:



<div class="foot-articles">
<jdoc:include type="modules" name="position-10" style="html5" />
</div>


konfiguracja jest ustawiona na styl modułu html5 także, próbowąłem jużwiele opcji, ale żadna nie pomogła
czy to może być problem na introtext - pozostałę artykuły wyświetlają sie prawidłowo - czyli globalne ustawienia są ok
a może to jakies ustawienie modułu?

będą wdzięczny za pomoc

zwiastun
28-06-2014, 20:58
O jaki moduł chodzi?

akaru
28-06-2014, 21:13
Artykuły z kategorii - nie potrafię zmusić go do wyświetlania htmla pełnego

Jola
29-06-2014, 01:08
Za czyszczenie znaczników oprócz <a>, <strong> i <em> odpowiada funkcja _cleanIntrotext() w pliku helper.php modułu.

akaru
29-06-2014, 01:22
Rozumiem, że to jest funckja w module defaultowym joomli? Mogę jakoś nadpisać taki moduł templatem w katalogu html? czy może da się to wyłaczyć odpowiednio ustawiając styl wyświetlania modułu?

Jola
29-06-2014, 03:42
Jest to moduł, o którym pisałeś: mod_articles_category
Niestety pliku helper.php nie da się nadpisać szablonem. Wprowadzone modyfikacje mogą zniknąć po aktualizacji Joomla.

akaru
30-06-2014, 00:13
Czyli poza bezpośrednim zapytaniem z db i obsługą jego nie da się wyświetlić listy artykułów z pełnymi html w module?

Jola
30-06-2014, 02:50
Wystarczy zakomentować:

$introtext = str_replace('<p>', ' ', $introtext);
$introtext = str_replace('</p>', ' ', $introtext);
i zamienić linię:

$introtext = strip_tags($introtext, '<a><em><strong>');
na:

$introtext = strip_tags($introtext, '<a><em><strong><p><br>');
oraz po aktualizacjach Joomla sprawdzać czy zmiany nie znikną.
Można napisać (skopiować) własny moduł z własnymi ustawieniami - wówczas aktualizacja nie jest straszna.

akaru
30-06-2014, 14:01
Zmiany w modułach joomla - odpadają - to już lepiej napisać włąsny moduł albo obsłużyć to w szablonie ręcznie, myślałem, że da się zmusić cms'a ludzką drogą :(

zwiastun
30-06-2014, 14:42
to już lepiej napisać włąsny moduł albo obsłużyć to w szablonie ręcznie
Jola podała Ci rozwiązanie:


Można napisać (skopiować) własny moduł z własnymi ustawieniami
Skopiuj oryginalny moduł - zmień jego nazwę, wprowadź poprawki i gotowe

akaru
01-07-2014, 01:06
i tak zrobiłem :) dziękuję za infromacje