PDA

Zobacz pełną wersję : problem z wyświetlaniem slidera na urządzeniach mobilnych



balckbrookly
27-06-2014, 14:04
Witam wszystkich,

Posiadam pytanie na stronie głównej mobiliani.pl jest zamieszczony slider.
Chodzi on poprawnie na wszystkich komputerach stacjonarnych oraz laptopach.
Problem z jego wyświetlaniem pojawia się dopiero jak jest otwierana na tablecie lub smartphonie czy to z androidem czy innym, za miast slidera w jego miejscu jest pusta przestrzeń i napis: The "classictheme" theme do not supports JS Gallery.
Nie rozumiem do końca dlaczego tak się dzieje jedynie na urządzeniach mobilnych jak temu zaradzić? Dograć jakiś dodatek, zrobić aktualizacje czegoś?

z góry dzięki za pomoc.

pozdrawiam,

Karol99
27-06-2014, 18:32
Chodzi on poprawnie na wszystkich komputerach stacjonarnych oraz laptopach.

To nie jest ścisłą informacja - chodzi na tych urządzeniach, które mają działającą wtyczkę Flash.

Wyświetlanie napisu, o który pytasz, wynika z wadliwości szablonu - gdy urządzenie użytkownika nie obsługuje javascriptu, szablon ukrywa przewidziane na slider miejsce, gdy nie obsługuje Flash-a - nie ukrywa, a na dodatek wyświetla ten napis.

"Na szybko" należałoby byłoby zmienić slider na inny, "bezflashowy" - ale nie wiem, czy coś teraz dobierzesz (J! 1.5 nie jest wspierana od dłuższego czasu). A i tak czeka Cię migracja na J! 3.3 z przyzwoitym, współczesnym szablonem.

balckbrookly
27-06-2014, 21:37
Witam,

Logicznym jest dla mnie to, że jak urządzenie nie obsługuje javascriptu, to tak się dzieje aczkolwiek najnowszy iphoe lub samsungi galaxy oraz tablety? to coś tu jest nie tak.

Karol99
28-06-2014, 18:27
Pisałem o braku obsługi Flasha, nie javascriptu. Urządzenia z androidem na ogół nie mają takiej umiejętności, choć można ją dodać, instalując niewspieraną już przez Adobe wtyczkę. Icośtam nie mają nawet takiej możliwości.