PDA

Zobacz pełną wersję : jak skopiować kogoś szablon



miałczek
01-07-2014, 08:08
Witam przypuśćmy że znalazłem w internecie stronę na joomla 2.5 i ma ona szablon który mi się podoba i chodzi mi oto czy da się jakoś łatwo skopiować takowy szablon.

ekumi
01-07-2014, 08:43
Najlepiej skontaktować się z właścicielem strony i zapytać, czy nie udostępni Ci swojego szablonu. Kopiowanie bez zgody to moim zdaniem średnio fajny pomysł.

tlewap
01-07-2014, 10:19
Trzeba sprawdzić czy używany szablon nie jest komercyjny/darmowy.
Jeśli znajdziesz jego nazwę będziesz mógł go kupić ze strony twórcy.

tomaszek83
01-07-2014, 10:30
chodzi mi oto czy da się jakoś łatwo skopiować takowy szablon.

Wszystko się da. Z tym że musisz się liczyć z konsekwencjami karnymi takiego zachowania. Bo to nic innego jak kradzież!

Gall Anonim
01-07-2014, 11:59
czy da się jakoś łatwo skopiować takowy szablon.
Jak napisał mój przedpiszący - wszystko się da ale:
po pierwsze zakładając że szablon jest autorski lub chociażby modyfikowany jest to regularna kradzież,
po wtóre pomocnictwo w popełnieniu czynu zabronionego jest przestępstwem
"Pomocnictwem może być np. dostarczenie narzędzi lub środka przewozu, udzielenie rady lub informacji."
"Gdy sprawca usiłuje dokonać czynu zabronionego, pomocnik odpowiadać będzie jak za usiłowanie. Gdy sprawca nawet nie dopuścił się usiłowania, pomocnik odpowiada, lecz sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary lub odstąpić od jej wymierzenia."
Tak więc wątpię aby ktokolwiek świadomie nawet posiadając wiedzę takową (po to żeby chronić swoją własność - częstokroć należy znać modus operandi w odniesieniu do zagrożenia) podzielił się nią.
Pzdr