PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca pdf - nie wyświetla ramek tabeli



almooy
01-07-2014, 13:04
Zainstalowałem phoca pdf.
W artykule posiadam tabelę z ramkami, jednak w wygenerowanym pliku pdf nie ma tych ramek.
Ramki w pdf są tylko widoczne, gdy są zdefiniowane w artykule.
Gdy zdefiniuję ramki i szerokość kolumn poza artykułem w pliku css/template.css, to w pdf nie wyświetlają się.

Zrobiłem mniejszy rozmiar czcionki w pliku tcpdf.php, wiersz 2026 - $this->FontSizePt = 5;

ścieżka dostępu do pliku : public_html/administrator/components/com_phocapdf/assets/tcpdf/tcpdf.php
Zmieniłem prawy margines na 33mm. Mam, dzięki temu całą zawartość artykułu na stronie.

Może ktoś zna tcpdf i wie, gdzie można zmienić rozmiar kolumn tabeli, wyświetlanie ramek ?

almooy
09-07-2014, 13:43
Phoca pdf - tcpdf
Przeanalizowałem komponent phoca pdf - com_phocapdf, napiszę parę uwag i spostrzeżeń.
Zawiera w sobie komponent tcpdf odpowiedzialny za tworzenie pliku pdf.
Wstawiałem w odpowiednich miejscach kodu w pliku tcpdf.php: "$this->SetLineStyle(array('width' => $line_width, 'cap' => 'butt', 'join' => 'miter', 'dash' => 0, 'color' => array(255,0,255)));", jednak nie było widocznych zmian w generowanym pliku pdf.
Nie było widocznych zmian, gdy zmieniałem większość parametrów w pliku tcpdf.php, np. parametry kolorów.
Z tego co zaobserwowałem tcpdf do stworzenia pliku pdf brał dane z artykułu napisanego w zapleczu.
Jednak nie odzwierciedlał szerokości ramek tabeli z artykułu.
Gdy w zapleczu w ustawieniach tabeli zrobiłem border na wartość 1, pojawiły się ramki tabeli w edytorze, wcześniej były linie przerywane, a tcpf wygenerował plik pdf z ramkami. Można powiedzieć, że problem jest rozwiązany, jednak jest pełno niedociągnięć komponentu tcpdf.
Próbowałem podmienić komponent tcpdf zawarty w phocapdf komponentem mpdf, jednak nie wiem jak to zrobić.
Chodziło o to, by raz na stałe zdefiniować grubość i kolor ramek tabeli, a użytkownicy wstawiając tabelę do artykułu definiowali sobie inne parametry np. kolor tekstu, tła. Okazało się, że będą musieli ustawiać border na wartość 1.
Jest też kolejny problem, phoca_pdf nie wyświetla numerów stron w pliku pdf, tylko w tym miejscu jest napis "reklama" phocapdf.