PDA

Zobacz pełną wersję : problem z tworzeniem katalogow i uploadem



deflection
23-02-2007, 10:02
opis problemu:
Przy tworzeniu nowego katalogu z panelu admina wyskakuje blad:

Warning: fopen(): SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 4145 is not allowed to access /home2/............./public_html/images/Tutoriale owned by uid 48 in /home2/............./public_html/administrator/components/com_media/admin.media.php on line 112

Warning: fopen(/home2/............./public_html/images//Tutoriale/index.html): failed to open stream: No such file or directory in /home2/............./public_html/administrator/components/com_media/admin.media.php on line 112

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home2/............./public_html/administrator/components/com_media/admin.media.php on line 113

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home2/............./public_html/administrator/components/com_media/admin.media.php on line 114natomiast podczas edycji i pisania artykulu nie mozna wgrac pliku obrazu.
wgrywac moge jedynie do katalogu stories ale to mnie nie urzadza. jak temu zaradzic?
w "konfiguracja" zaznaczylem ze ma nadawac uprawnienia katalogom i plikom (777)
moja wersja joomla to: JoomlaPE 1.0.11

dorek
23-02-2007, 10:42
Rozwiązanie "zamiast" :)
Stwórz sobie odpowiednie katalogi bezpośrednio na serwerze i nadaj im prawa dostępu jakie potrzebujesz.
Z własnego doświadczenia - fotki zdecydowanie wygodniej jest wgrywać hurtem przez ftp'a

deflection
23-02-2007, 11:00
takie rozwiazanie odpada, jak dla mnie mogloby byc gdybym tylko ja dodawal, ale uzytkownicy zarejestrowani (nie wszyscy) maja tez dodawac. dlatego tak byc nie moze i musze jakos to zrobic

sam doszedlem do tego ze to wina lezy po stronie uprawnien, swiezo zalozony katalog ma niby te uprawnienia 777 ale i tak nie mozna nic do niego dodac, ja za pomoca klienta ftp tych uprawnien nie moge mu zmienic. jak utworze katalog na serverze za pomoca klienta ftp to dziala czesciowo, bo mozna zalozyc w srodku nowy katalog ale nie mozna dodac juz plikow do tego katalogu.
mozna dodawac jedynie do tych utworzonych za pomoca klienta ftp a nie spod samego joomla

deflection
26-02-2007, 11:17
ok poradzilem sobie :) wina lezala po stronie servera i safe mode on