PDA

Zobacz pełną wersję : aiContactSafe w Joomla 2.5.2 nie przesyła załączników z formularza kontaktowego



aparat_
04-07-2014, 00:00
Witam, może dzięki Waszej pomocy uda mi się rozwiązać mój problem. Na Joomla 2.5.2 zainstalowałem rozszerzenie aiContactSafe- czyli formularz kontaktowy. Pomijając problematyczną kwestię, wszystko chodzi bez najmniejszych problemów, przesyłane za jego pomocą wiadomości dochodzą do mnie bezpośrednio oraz są widoczne w zapleczu witryny, na żądanie kopie wiadomości są również dostarczane do osoby która przesyła mi ją za pomocą owego formularza. Problemem jest natomiast przesyłanie załączników za jego pomocą. Co bym nie zrobił, załączniki nie docierają do mnie, są niewidoczne na zapleczu jak również wysyłający wiadomość w swojej kopii ( opcja wyślij do mnie kopię wiadomości) załącznika nie posiada.

Próbowałem już chyba wszystkiego co przyszło mi do głowy i co wygooglowałem, m.in:

Ustawienie nowego folderu na załączniki z atrybutami 777 oraz 755,
Ponowna deklaracja atrybutów dla pierwotnego katalogu na załączniki
dołączanie deklaracji o tymczasowym katalogu na pliki w pliku php.ini
i jeszcze kilku bardziej czy mniej logicznych sposobów....

.. a załączniki jak się nie wysyłały, tak się nie wysyłają.

Jeżeli ręcznie(FTP) dodam pliki do katalogu który ustawiłem jako katalog na załączniki, to z zaplecza witryny są one widoczne, więc nie jest to chyba(?) problem samego aiContac.... ?

PS: Hosting na home.pl

Dodam, że próbie wysłania wiadomości z załącznikiem przez formularz nie towarzyszy żaden błąd...
pomocy! to jedna z ostatnich rzeczy jaką muszę zrobić na nowej stronie, a przez to stoję jak zabetonowany:zly:

tlewap
04-07-2014, 00:24
Podaj link

aparat_
04-07-2014, 00:45
Poszlo pw

aparat_
04-07-2014, 17:03
AKTUALIZUJĘ TEMAT:
Żaden z kilku przetestowanych przeze mnie firmularzy kontaktowych nie przesyła załącznika- mimo, że nie pokazują błędu etc. Może powinąłem jakąś elementarną kwestię przy konfiguracji Joomli lub samego serwera?? (home.pl)

Jola
04-07-2014, 23:49
Czy załączniki zapisują się na zapleczu w komponencie/
Czy w konfiguracji komponentu - przy ustawieniach dotyczących załączników zaznaczyłeś: Załącz do listu?

aparat_
05-07-2014, 01:43
Niestety załączników nie ma na zapleczu komponentu. Poprosiłem obsługę techniczną Home.pl o przeslanie logów z serwera odnośnie ewentualnych błędów. Oto co mi podesłali:

03.07.2014 20:54:22 PHP5327 serwer1421193 POST domena.pl/administrator/index.php PHP Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, boolean given in /libraries/joomla/database/table/menu.php on line 117

03.07.2014 21:03:10 PHP5327 serwer1421193 GET domena.pl/index.php PHP Fatal error: Class 'JParameter' not found in /components/com_aicontactsafe/views/message/view.html.php on line 938

Jako ze nie jestem znawca kodu php może ktoś z Was podpowie jak naprawić błąd w pliku menu.php?

Jola
05-07-2014, 02:16
Może zacznij od zrobienia kopii witryny i aktualizacji do najnowszej wersji Joomla 2.5.22 i rozszerzeń.
Jeśli chodzi o błędy witryny, zamiast prosić home.pl o logi wystarczy włączyć raportowanie błędów w konfiguracji witryny na max.

tlewap
05-07-2014, 09:51
Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dobrze...
Masz możliwość przetestowania strony na innym serwerze? Zrób też aktualizację tak jak radzi Jola.
Ja zazwyczaj korzystam z chronoform i nigdy nie miałem z nim problemu.