PDA

Zobacz pełną wersję : redMigrator i znikające funkcje w pisaniu artykułów



Tanto
04-07-2014, 15:21
Nie wiem czy problem powoduje migrator, czy sama migracja, ale mam nadzieję że zadaję pytanie we właściwym miejscu.

Rzecz w tym że po przeprowadzeniu migracji w edytorze artykułów znika kilka zakładek (umieszczone pod tytułem artykułu) z funkcjami, widoczne pozostają: treść, opcje konfiguracji, uprawnienia. Znikają: obrazki i łącza, opcje artykułu, opcje publikacji, Prawa dostępu do artykułu (uprawnienia).
Wygląda to tak jakby w czasie migracji zostały 'podmienione' możliwości konfiguracji w panelu administracyjnym. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją lub wie jak ten problem rozwiązać?

Migracja z 1.5.18 do 3.3.1 aktualną wersją redMigratora, metoda 'database'. Operację powtarzałem kilkukrotnie (czyszczenie bazy danych, ponowna instalacja joomli itd.)

Będę wdzięczny za pomoc.

mac
04-07-2014, 16:20
Nadpisz z czystej instalki katalog administrator ftp'em i sprawdź czy struktura bazy jest aktualna

Tanto
07-07-2014, 13:36
Niestety, nadpisanie nic nie dało. Struktura bazy danych różni się o 12 pozycji dodanych przez redMigratora. Teoretycznie migracja nie powinna mieć wpływu na panel administracyjny, a tu taki kwiatek :-(

Tak wygląda edytor artykułów przed i po migracji http://tanto.com.pl/download/joomla/jom_blad_art.jpg
Tu baza danych przed i po http://tanto.com.pl/download/joomla/jom_baza.jpg

mac
07-07-2014, 14:07
To pójdźmy dalej, nadpisz wszystkie pliki z czystej instalki, pamiętam ze miałem dokładnie taki sam problem, tylko albo nadpisałem pliki administracyjne albo wszytko, oczywiście nie gwarantuje ze u ciebie będzie ok

Tanto
07-07-2014, 14:27
przy jUpgradePro dzieje się to samo :-/

Jola
07-07-2014, 23:53
Sprawdź jak masz ustawione w Opcjach artykułów -> Edycja artykułu: Pokaż opcje publikacji, Pokaż opcje artykułu, Zaplecze: Obrazki i łącza.
Prawa dostępu pokazywane są głównemu administratorowi.

Tanto
11-07-2014, 14:34
Chylę czoła i dziękuje wam za pomoc. Rzeczywiście po zrobieniu migracji poprzestawiały się ustawienia panelu administracyjnego.