PDA

Zobacz pełną wersję : Gantry i położenie plików css



marcinp1984
06-07-2014, 00:12
Witam serdecznie,

Czy można jakoś ułatwić sobie pracę w tworzeniu stronki opartej o framework gantry? Mam na myśli dojście do konkretnego pliku css. Firebug pokazuje skompresowane pliki a szukanie konkretnego stylu w takiej ilości plików css jest jakąś masakrą. Można coś zrobić aby widzieć przez firebuka który konkretnie plik należy edytować?

Dwa lata temu robiłem stronkę opartą na gantry i przeszukiwałem w tym celu każdy plik po kolei szukając konkretnego wpisu. Jednak wolałbym już tego uniknąć bo przez to kosmicznie wydłuża się czas robienia stronki ;)

mac
06-07-2014, 08:22
Słowo klucz: custom.css

marcinp1984
06-07-2014, 15:52
To już przerabiałem i też nie do końca jest fajnie... bo nie wszystko mogę sformatować z poziomu tego pliku a przynajmniej nie ma sposobów na zmodyfikowanie niektórych rzeczy. Po odnalezieniu tego w less z modyfikacją nie ma problemu.

mac
07-07-2014, 10:26
Wiesz, generalnie praca ze strona internetowa, zwłaszcza z frameworkami i ich modyfikacja to dużo pracy,
bo sa to bardzo rozbudowane, elastyczne i fantastyczne szablony.

Chcesz mniej pracy, cos prostrzego, zrezygnuj z Gantry :)

Poza tym pliki less w Gantry tez maja opcje custom - poczytaj w dokumentacji

marcinp1984
07-07-2014, 10:48
Jedną stronę już na tym postawiłem. Fakt, że zajęło to sporo czasu ale i tak sporo się przy tym nauczyłem. Z drugą idzie znacznie prościej. Ogólnie mam problem, żeby sformatować menu, przez custom css. Tak więc menu sobie wyedytowałem w less a reszta w custom idzie całkiem dobrze.
Fakt, że gantry jest rozbudowane ale podobno dobre :) Skoro już jedną stronę na tym wymęczyłem nie chce tego zmieniać bo nawet coś prostrzego czego zupełnie nie znam przyniosłoby może również jakieś nieorzewidziene problemy.