PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z polskimi znakami w bazie mySQL



webJ@cob
23-02-2007, 12:30
Witam,
Zainstalowałem sobie aktualną wersję JOOMLI w wersji językowej : polski. Wszystko jest ok ale system ma problem z wyświetlaniem polskich znaków a dokładniej ujmująć tylko z literą "ś" (w systemie zapisaną jako: ¶).
Stronę kodową ustawiłem na : ISO-8859-1
System porównań dla połączeń mySQL : utf8_unicode_ci
Czy powinienem skonfigurować odpowienio bazę danych mySQL :rolleyes:
Jeżeli tak to proszę o pomoc w kwesti w/w sprawy (panelphpMyAdmin) :)

stone
23-02-2007, 21:23
A czemu ISO-8859-1 a nie ISO-8859-2? a możesz dać jeszcze link do strony?

webJ@cob
24-02-2007, 00:15
Witam,
Adres mojej strony to: http://www.jakubmroz.com
Ustawiałem stronę kodową na: ISO-8859-2 potem na ISO-8859-1 i niestety problem się nadal pojawia. Problem występuje w przeglądarce I.E.7 SP2 gdy otwieram stronę pod przeglądarkę np. FireFox (najlepsza moim zdaniem w odczycie CSS) wszystko jest bez problemu.
A więc najprawdopodobniej trzeba będzie dokonać pewnych modyfikacji dla użytkowników odwiedzających moją stronę z zainstalowanym oprogramowaniem firmy Microsoft.

Narazie jestem na etapie zagłębiania się w budowę struktur relacyjnych systemu JOOMLA.

zwiastun
24-02-2007, 00:21
Czy naprawdę 500 tysięcy razy codziennie trzeba trąbić to samo? Czy naprawdę nie można skorzystac z szukajki. Jak mamy zrozumiec postępowanie ludzi, którzy biora się za tworzenie witryn, a nie szanują czasu i pracy innych?

content="text/html;>charset=ISO-8859-2

webJ@cob
24-02-2007, 02:46
Witam,
Wezmę sobie to do serce aby na przyszłość bardziej szanować czas i pracę innych.

Pozdrawiam,
Jakub