PDA

Zobacz pełną wersję : Błędne meta description na podstronach/w artykułach



Alchelor
09-07-2014, 02:53
Witam serdecznie!

Od dobrych dwóch tygodni mam spore problemy z moją stroną. Chodzi o meta description i meta keywords. Otóż z jakiegoś powodu, na podstronach i w artykułach nie wyświetla mi przypisanego meta description (ustawianego w opcjach poszczególnych pozycji menu w przypadku podstron i generowanego przez dodatek w przypadku artykułów) tylko globalny, ustawiany w konfiguracji globalnej. Oczywiście odbija się o bardzo niekorzystnie na pozycjonowaniu... Szukałem wszędzie i nie znalazłem nic sensownego. Próbowałem wielu rozwiązań. Ręczna edycja pliku index.php w template pomogła na chwilę i w artykułach meta description było pierwszymi 256 znakami artykułu. Niestety stan ten nie utrzymał się długo. Próbowałem także Metageneratora, który w ogóle nie zareagował... Ktokolwiek wie o co może chodzić? Mam teorię roboczą, że mój szablon jest po prostu zje...psuty i nie ma odpowiednich znaczników odpowiadających za generowanie mety z innych miejsc niż konfiguracja globalna... Zakładam, że potrzebujecie jakichś plików czy coś, więc czekam na odpowiedzi.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Alchelor

Bazyl
09-07-2014, 10:28
Witaj,


Od dobrych dwóch tygodni mam spore problemy z moją stroną.
To oznacza, że dwa tygodnie temu zrobiłeś coś, co zepsuło...

Wyłącz te jakieś magiczne dodatki i kombinuj...

Alchelor
09-07-2014, 13:28
Tak. Dwa tygodnie temu zacząłem pozycjonować stronę, bo wcześniej nie ruszałem jej w ogóle. Była postawiona na blogspot.com i z racji wzrostu serwisu, postanowiliśmy zrobić nową na Joomla. Wystartowaliśmy jakieś trzy tygodnie temu, a dwa tygodnie temu wziąłem się za meta description na podstronach itd (wcześniej ustawiłem tylko w globalnej)...

Bazyl
09-07-2014, 19:00
Próbowałem wielu rozwiązań. Ręczna edycja pliku index.php w template pomogła na chwilę i w artykułach meta description było pierwszymi 256 znakami artykułu. Niestety stan ten nie utrzymał się długo. Próbowałem także Metageneratora, który w ogóle nie zareagował...

Nie wiem, co robisz, na jakiej wersji pracujesz i czy wiesz, co robisz...
Nie wiem, do czego Ci jakieś Meta-coś-tam...

U mnie - J! 2.5.22 - opis meta wstawiony w artykule nadpisuje ten w konfiguracji globalnej.

Alchelor
09-07-2014, 19:17
Próbuję meta opisy ustawić automatyczne dla każdego artykułu, ponieważ jest ich na stronie ok 300. Wersja 2,5. Wiem co robię, nie wiem czemu nie działa.
Do czego mi meta opis? Ty żartujesz?

Zaczynam się zastanawiać po Twojej ilości wpisów i tym co piszesz, czy tylko spamujesz bez sensu w tematach, czy rzeczywiście chcesz pomóc ._.

Bazyl
09-07-2014, 19:20
Nie musisz się martwić - już mi się nie chce Tobie pomagać...
Pozdrawiam i życzę sukcesów w pozycjonowaniu :)

Alchelor
12-07-2014, 19:55
Nikt nic nie wie?

mjmartino
12-07-2014, 20:21
Może i wiemy ale podałeś za mało szczegółów co gdzie i jak to robisz że robisz to źle ;)

Alchelor
12-07-2014, 22:07
Wykryłem już źródło problemu, choć nadal nie wiem jak to rozwiązać. Kiedy link nie jest skrócony (Przykład: http://konwenty-poludniowe.pl/component/content/article/8-patronat/261-jagacon-konwent-w-swietokrzyskim) meta description jest w porządku. Dokładnie taki jaki ma być, czyli pierwsze 256 liter. Natomiast link skrócony, czyli taki jakie są na stronie (http://konwenty-poludniowe.pl/8-patronat/261-jagacon-konwent-w-swietokrzyskim) desc. jest brany z konfiguracji globalnej... Jak to zmienić?