PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 3 i purity iii - nic nie widać



Iwanna
09-07-2014, 11:52
Na początek, to witam serdecznie forumowiczów :) jestem w temacie zupełnie nowa, robię właśnie swoją pierwszą stronę w joomli.

Mam hosting i domenę, mam joomlę zainstalowaną, ściągnęłam szablon purity iii i nawet udało mi się go zainstalować, ale po kliknięciu na zapleczu żeby purity było szablonem domyślnym nie wyświetla mi się na mojej stronie NIC. No nie powiem, że dużo tam już mam, ale więcej niż nic. Co muszę jeszcze zrobić, żeby purity iii zadziałało? podoba mi się, ale nie mogę ocenić jego funkcjonalności, bo nic nie widzę :P

zwiastun
09-07-2014, 12:12
Powodzenia.
Żeby szablon coś wyświetlał, w witrynie musza być treści (główna i modulów). DO treści głównej prowadzą odnośniki w menu. A moduły musza być przypisane a) do stron/pozycji menu oraz do pozycji modułu istniejacej w szablonie.
I - skoro zaczynasz, to Joomla! jest nazwą własną - piszemy wielką literą. Ponadto nie odmieniamy. Powodzenia raz jeszcze.

Iwanna
09-07-2014, 12:15
ok, więcej szacunku dla Joomla! ;)
menu mam (może jeszcze nie całe, ale w innych szablonach działa), kilka artykułów i grafikę. Chciałam zobaczyć, jak to wygląda w tym szablonie i nic nie widać. W beez3 lub protostarze wyświetla się normalnie. Ja elastica też działa. A purity iii - nie. T3 też instalowałam przy okazji, ale to chyba nie wszystko.

zwiastun
09-07-2014, 12:24
Adres do strony.
Jeśli JA elastica dzial, to rozumiem, że dodatek (plugin) plg_system_t3 włączylaś.

Iwanna
09-07-2014, 12:28
nawet nie wiem jak, ale pewnie włączyłam tego plugina t3 (może przy instalacji został włączony domyślnie).
adres www.grajcarnia.pl (na razie na protostarze).

AoW
09-07-2014, 12:31
Z ciekawosci postawilem nowa J! 3.2.3. Zainstalowalem purity iii oraz plugin (plugin opublikowal sie automatycznie). Dziala ok.

Czy instalowalas szablon poprzez "Extension Manager: Install", czy może przegralas pliki szablonu i dalas discover (wtedy jest szansa, ze wszystkie pliki sie nie przegraly).

Iwanna
09-07-2014, 12:37
z racji swojej ogólnej zieloności nawet nie próbuję robić czegoś ręcznie - wszystko szło przez Rozszerzenia ==> Instalacje
na pewno coś popsułam... Skoro na nowej działa, to może wyrzucę J! i zainstaluję na nowo? Jak się wyrzuca J!? ;)

AoW
09-07-2014, 12:45
Sekunda,

1. Jaka masz wersje Joomli? (ups, Joomla! naprawde tego się nie odmienia? :))
2. Sciagnelas paczke purity_iii.zip, rozpakowalas ja i zainstalowalas template oraz plugin, tak?

Nic na razie nie wyrzucaj - wystarczy update do najnowszej J. Ja zrobilem wlasnie z 3.2.3 -> 3.3.1 (najnowsza) dalej template smiga.

Iwanna
09-07-2014, 12:52
lubię mieć wszystko zaktualizowane, więc mam J! 3.3.1

Historia mojej porażki z purity iii:
1. ściągnęłam zip
2. rozpakowałam go na kompie
3. weszłam w instalator J! i po kolei z każdego wypakowanego katalogu klikałam "instaluj" (takim to sposobem chyba nabyłam plugin, ale nie jestem pewna czy działa, bo nic nie widać...)
4. weszłam w szablony, zagwiadkowałam purity iii i zobaczyłam pustą stronę. Inne szablony działają (i działały).

AoW
09-07-2014, 12:54
wejdz w extensions -> plugin i zerknij czy T3 jest opublikowany (choc, to raczej nie tu jest problem, dla testow odznaczylem ten plugin i nie mam bialej strony tylko blad "500 - T3 Plugin is not enabled").

Iwanna
09-07-2014, 13:02
u mnie jest po polsku: Rozszerzenia - dodatki - t3 włączyłam (zresztą było już chyba włączone, bo miało zielonego ptaszka). Czyli to nie to...

- - - Updated - - -

chwilowo znikam, wrócę wieczorem grzebać na zapleczu ;)

AoW
09-07-2014, 13:08
No to ja napisze tylko jak ja bym szukal problemu:

1. Sprawdzilbym najpierw ustawienia konfiguracyjne: system -> informacja o systemie (wszystko na zielono powinno byc)
2. Sprawdzilbym wersje php: system -> wersja php
3. Pytanie kolejne, czy instalowalas jakies komponenty, moduly albo pluginy, czy wszystko jest "domyslne" i nic nie bylo instalowane oprocz templatu i pluginu T3? Tutaj bez wgladu w PA i liste tych rzeczy jest już tylko gdybanie - jesli jest cos nowego, to moze to jest powodem bledu bialej strony, wylaczylbym i sprawdzal czy strona dziala.

Innych pomyslow nie mam - powodzenia ;)

Iwanna
10-07-2014, 18:21
t3 mam, nawet sobie zaktualizowałam
no nic - skoro instalka na golasa działa, to zamierzam to wykorzystać ;) Czyszczę serwer i wrzucam od nowa J! i szablony... Jak blondynka :P

Iwanna
10-07-2014, 22:32
no niestety poszło wszystko do czyszczenia. Nota bene strasznie dużo czasu zajęło wyrzucanie J!, więcej mam nadzieję tego nie robić.
Teraz szablon jest. Ufff :)
Dziękuję za pomoc.

zwiastun
13-07-2014, 12:18
no niestety poszło wszystko do czyszczenia. Nota bene strasznie dużo czasu zajęło wyrzucanie J!, więcej mam nadzieję tego nie robić.

Dlatego testy lepiej robić na serwerze lokalnym, np. JAMP

Iwanna
13-07-2014, 18:54
Dzięki, sprawdzę co to jest ;-)

zwiastun
13-07-2014, 19:12
Koniecznie:
http://wiki.joomla.pl/Lokalny_serwer_testowy
http://wiki.joomla.pl/JAMP_-_przeno%C5%9Bny_serwer_internetowy

Przy okazji, gdy już będziesz korzystać z tych materiałów: napisz mi, czy bez logowania się widać całe artykuły. Oba są podzielone na części - kolejne części umieszczone są na kartach/zakładkach

Iwanna
15-07-2014, 00:30
Tak na pierwszy rzut oka : chyba całe te artykuły są, nie żądają logowania.
Dziękuję za ten link , kawa na ławę dla nowicjuszy :-)