PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja z 2.5.22 do 3.3.1 - biała strona z błędem



pablo741
09-07-2014, 21:16
Po migracji z 2.5.22 na 3.3.1 dostaję na białej pustej stronie jak wejdę w cokolwiek poza konfiguracją globalną lub pulpitem
Undefined property: JoomlaupdateController::$input in \administrator\components\com_joomlaupdate\control ler.php on line 36
co to oznacza?

Jola
09-07-2014, 21:37
Masz plik libraries/legacy/controller/legacy.php

pablo741
09-07-2014, 21:40
i co z nim?

Jola
09-07-2014, 21:54
Z niego powinien pobierać wartość, której dotyczy komunikat błędu, więc pierwsze pytanie czy jest, czy nie jest uszkodzony, jakie ma prawa zapisu...

pablo741
09-07-2014, 22:08
plik ma 777 bo to lokalny serwer, niestety nie wiem czy jest uszkodzony
jego zawartość:

<?php
/**
* @package Joomla.Libraries
* @subpackage Controller
*
* @copyright Copyright (C) 2005 - 2014 Open Source Matters, Inc. All rights reserved.
* @license GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE
*/

defined('JPATH_PLATFORM') or die;

jimport('joomla.application.component.controller') ;

/**
* Alias to JController for forward compatability.
*
* @package Joomla.Libraries
* @subpackage Controller
* @since 2.5.5
*/
class JControllerLegacy extends JController
{
}


EDIT.
sprawdziłem w joomla 3.0 wogóle nie ma tego folderu
usunąłem, problem zniknął, ale pojawił się nowy
nie działa naprawa bazy danych, wyrzuca komunikat

Unknown column 'title_alias' in 'ebnf_content' SQL=ALTER TABLE `ebnf_content` CHANGE `title_alias` `title_alias` VARCHAR( 255 ) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_bin NOT NULL DEFAULT '';

Jola
09-07-2014, 22:20
No i masz odpowiedź, Twoja aktualizacja jest z błędami. Plik legacy.php w Joomla 3.3.1 wygląda inaczej.
Możesz spodziewać się innych "kwiatków". Z pewnością usuwanie czegokolwiek i porównywanie z wersją 3.0 Ci nie pomoże.

pablo741
09-07-2014, 22:29
zainstalowałem paczkę przez instalator, bo aktualizacja automatyczna nie wykrywa 3.0
co zrobiłem źle?

zwiastun
09-07-2014, 22:43
A gdzie wyczytałeś, że z Joomla 2.5 można AKTUALIZOWAĆ do Joomla 3.3.1?

Jola
09-07-2014, 22:43
Nie odpowiem na to pytanie (nie zajmowałam się tym jeszcze) - może ktoś inny pomoże.
Wiem tylko, że temat był wielokrotnie poruszany na forum, może wystarczy poszukać.
Mój wniosek jest taki, że plik (pliki) nie zostały prawidłowo zaktualizowane - wklejony przez Ciebie jest inny niż w 3.3.1

pablo741
09-07-2014, 23:25
Fakt moja wina zwiastunie, przyznaje szukałem na google, a na forum nie
z twojej wypowiedzi w jednym z tematów wynika, że najlepiej poczekać do wersji 3.5 czyli do jesieni
a tak btw. aktualizacja do 3.0 aktualnie jest wogóle możliwa tradycyjnym sposobem ?

zwiastun
09-07-2014, 23:48
Możliwe jest także unowocześnienie z Joomla 2.5 do 3.3, ale to nie jest prosta aktualizacja.
W Sieci można znaleźć anglojęzyczne instrukcje, jak to zrobić.
1. Ocenić, czy serwer spełnia minimalne wymagania Joomla.
2. Zinwentaryzować zainstalowane rozszerzenia, sprawdzić, czy są dostępne wersje działające a Joomla 3.3.x
3. Sprawdzić, czy wydawca naszego szablonu opublikował wersję dla Joomla 3.x
Jeśli tak:
4. Wykonać kopię zapasową witryny
5. Pobrać i zainstalować (jeszcze w witrynie 2.5) nowe wersje rozszerzeń
6. Uważnie odinstalować pozostałe wersje rozszerzeń dla Joomla 2.5
7. Zmienić ustawienia w Opcje komponentu Aktualizacja Joomla na wspierane krótkoterminowo
8. Wykonać aktualizację do najnowszej wersji
9. Zainstalować uaktualnioną wersję szablonu

zwiastun
10-07-2014, 05:24
Jak to zrobić:
http://www.joomla.pl/start-nowiny/publikacje/przejscie-z-joomla-2-5-do-joomla-3-x

pablo741
10-07-2014, 21:07
dzięki
jedna witryna przeszła, ale druga wyrzuca mi błąd bazy na pulpicie odnoszący się do wiadomości poinstalacyjnych

Unknown column '' in 'order clause' SQL=SELECT * FROM `xxxx_postinstall_messages` WHERE `extension_id` = '700' AND `enabled` = '1' ORDER BY `` ASC

zwiastun
14-07-2014, 20:18
Może to być, niestety, sygnał większej ilości błędów. Ten można naprawić stosunkowo prosto. W bazie danych należy uruchomić zapytanie tworzące tabelę bazy danych

DROP TABLE IF EXISTS `xxx_postinstall_messages`;
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `xxx_postinstall_messages` (
`postinstall_message_id` bigint(20) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT,
`extension_id` bigint(20) NOT NULL DEFAULT '700' COMMENT 'FK to #__extensions',
`title_key` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '' COMMENT 'Lang key for the title',
`description_key` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '' COMMENT 'Lang key for description',
`action_key` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '',
`language_extension` varchar(255) NOT NULL DEFAULT 'com_postinstall' COMMENT 'Extension holding lang keys',
`language_client_id` tinyint(3) NOT NULL DEFAULT '1',
`type` varchar(10) NOT NULL DEFAULT 'link' COMMENT 'Message type - message, link, action',
`action_file` varchar(255) DEFAULT '' COMMENT 'RAD URI to the PHP file containing action method',
`action` varchar(255) DEFAULT '' COMMENT 'Action method name or URL',
`condition_file` varchar(255) DEFAULT NULL COMMENT 'RAD URI to file holding display condition method',
`condition_method` varchar(255) DEFAULT NULL COMMENT 'Display condition method, must return boolean',
`version_introduced` varchar(50) NOT NULL DEFAULT '3.2.0' COMMENT 'Version when this message was introduced',
`enabled` tinyint(3) NOT NULL DEFAULT '1',
PRIMARY KEY (`postinstall_message_id`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 AUTO_INCREMENT=1 ;:

Zapytanie utworzy brakującą w bazie danych tabelę. Następnie sugeruję zainstalowanie tak jak się instaluje rozszerzenia pełnej paczki instalacyjnej Joomla 3.3.1 i ponowne sprawdzenie ostrzeżeń i informacji o stanie bazy danych.

pablo741
14-07-2014, 21:43
próbowałem nadinstalować
pracowałem na xamppie
spróbowałem na jampie, wykonałem wszystkie kroki (użyłem joomli 3.3 z jampa)
niestety ten sam efekt

zwiastun
14-07-2014, 22:37
spróbowałem na jampie, wykonałem wszystkie kroki (użyłem joomli 3.3 z jampa)
I gdy piszesz coś takiego, to mnie nachodzą wątpliwości, czy wiesz, co rzeczywiście i po co robisz?
Do czego użyłeś tego Joomla 3.3. z jampa - to jest już zainstalowany Joomla i może posłużyć co najwyżej do obejrzenia, jak działa. Nie nadaje się nawet do robienia na tym swojej witryny, bo są w nim dane do niczego niepotrzebne, jeśli tworzymy własną witrynę.
W artykule nie zwróciłem chyba uwagi na oczywistą dla mnie konieczność wcześniejszego uaktualnienia Joomla 2.5 do najnowszej wersji z tej linii rozwojowej, a dopiero później przeprowadzania migracji.
Może tu leży pies pogrzebany?

pablo741
14-07-2014, 23:52
aktualizację robiłem na witrynie w wersji 2.5.22 czyli najnowszej
z bazy joomli 3.3 wyeksportowałem tabelę _postinstall_messages i zaimportowałem do bazy joomli aktualizowanej, usunąłem istniejącą tabelę, po czym zmieniłem prefiks tabeli zaimportowanej na taki jaki miały wszystkie tabele joomli aktualizowanej

zwiastun
15-07-2014, 00:11
Za pomocą phpmyadmina wrzuć do bazy danych te 3 wiersze (zmień wcześniej przedrostek):


INSERT INTO `h918j_postinstall_messages` VALUES(1, 700, 'PLG_TWOFACTORAUTH_TOTP_POSTINSTALL_TITLE', 'PLG_TWOFACTORAUTH_TOTP_POSTINSTALL_BODY', 'PLG_TWOFACTORAUTH_TOTP_POSTINSTALL_ACTION', 'plg_twofactorauth_totp', 1, 'action', 'site://plugins/twofactorauth/totp/postinstall/actions.php', 'twofactorauth_postinstall_action', 'site://plugins/twofactorauth/totp/postinstall/actions.php', 'twofactorauth_postinstall_condition', '3.2.0', 1);
INSERT INTO `h918j_postinstall_messages` VALUES(2, 700, 'COM_CPANEL_MSG_EACCELERATOR_TITLE', 'COM_CPANEL_MSG_EACCELERATOR_BODY', 'COM_CPANEL_MSG_EACCELERATOR_BUTTON', 'com_cpanel', 1, 'action', 'admin://components/com_admin/postinstall/eaccelerator.php', 'admin_postinstall_eaccelerator_action', 'admin://components/com_admin/postinstall/eaccelerator.php', 'admin_postinstall_eaccelerator_condition', '3.2.0', 1);
INSERT INTO `h918j_postinstall_messages` VALUES(3, 700, 'COM_CPANEL_MSG_PHPVERSION_TITLE', 'COM_CPANEL_MSG_PHPVERSION_BODY', '', 'com_cpanel', 1, 'message', '', '', 'admin://components/com_admin/postinstall/phpversion.php', 'admin_postinstall_phpversion_condition', '3.2.2', 1);

Jola
15-07-2014, 00:17
Problem polega na tym, że skrypt nie potrafi pobrać pola, po której są sortowane dane z tabeli.
Pojawia się błąd zapytania do bazy.
Trudno dociec dlaczego tak się dzieje (bez dostępu do strony) :)

zwiastun
15-07-2014, 00:27
Jolu, być może dlatego, że tabela była pusta...

Jola
15-07-2014, 00:37
Raczej nie:

ORDER BY `` ASC
Przy pustej tabeli nie ma błędu sql.

pablo741
15-07-2014, 00:51
tabela nie była pusta..., zawartość sprawdzałem milion razy
chciałem serdecznie podziękować za okazaną pomoc i przepraszam za zawracanie głowy
odpowiedzią stała się dokumentacja joomli
http://docs.joomla.org/J3.x:Table_xxx_postinstall_cpanels_does_not_exist

poza błędem na pulpicie, po wejściu w zakładkę wiadomości poinstalacyjne dostawałem błąd, że nie istnieje jedna z tabel, chciałem ją utworzyć a to jednak nie było to
wystarczy usunąć pliki




libraries/fof/controller.php
libraries/fof/dispatcher.php
libraries/fof/inflector.php
libraries/fof/input.php
libraries/fof/model.php
libraries/fof/query.abstract.php
libraries/fof/query.element.php
libraries/fof/query.mysql.php
libraries/fof/query.mysqli.php
libraries/fof/query.sqlazure.php
libraries/fof/query.sqlsrv.php
libraries/fof/render.abstract.php
libraries/fof/render.joomla.php
libraries/fof/render.joomla3.php
libraries/fof/render.strapper.php
libraries/fof/string.utils.php
libraries/fof/table.php
libraries/fof/template.utils.php
libraries/fof/toolbar.php
libraries/fof/view.csv.php
libraries/fof/view.html.php
libraries/fof/view.json.php
libraries/fof/view.php