PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z usunięciem szablonu w joomla 3.2



AniaMuzyka
10-07-2014, 17:37
Hej!
Miałam inwazję about blank na mojej stronie. Zbytnio komuś zaufałam. Zainfekowane były pliki szablonu. Myślę odinstaluję szablon, zainstaluję na nowo i dobrze. Niestety szablonu nie mogę odinstalować ani usunąć, nie da się też nainstalować świeży na stary. Nawet się generuje. Zniszczyłam go zewnętrznie, dałam inny szablon, Ale jak usunąć wpisy w zapleczu o jego bytności tam? Nie wiem.
amuz

mjmartino
10-07-2014, 18:12
Usuń przez PHPmyAdmin w bazie danych wpis odnośnie tej templatki

prefix_template_styles
Tam są wpisy i ustawienia.

Czasami nie usuń wszystkiego ;)

PeFik
10-07-2014, 22:20
Cześć.
Na ogół infekcja dotyczy jednego pliku szablonu index.php.
Poza tym, nie sądzę aby tylko ten jeden plik był zarażony, na ogół "gratisów" jest więcej min. 3 pliki a max nawet i 50 bywa.
Więc posprzątać trzeba bardziej solidnie, sama instalacja nowego szablonu nie zmieni faktu, że gdzieś jest dziura.
Może to być np. login 'admin' czy piracki komponent.

Poza tym Sugeruje zainstalować aktualizacje do Joomla 3.3 !

AniaMuzyka
11-07-2014, 11:04
Usuń przez PHPmyAdmin w bazie danych wpis odnośnie tej templatki

prefix_template_styles
Tam są wpisy i ustawienia.

Czasami nie usuń wszystkiego ;)

Dzięki!
Zrobiłam jak mówisz i "diabolo" się nie powiela, a strona żyje. Natomiast jest jeszcze jakaś dziura, ponieważ ponowne zainstalowanie tego szablonu spowodowało wygenerowanie się go 4 krotne.
Dzięki. Dużo się nauczyłam, a są to nauki cenne.
amuz

mjmartino
11-07-2014, 16:05
Tak wiem że się dublują .. kurcze robiłem to już jakiś czas temu i mogę sobie dokładnie przypomnieć jak się się tego pozbyłem.
Chyba chodziło o ID templatki.
Sprawdzę Ci to ale nie wcześniej niż wieczorem.
A co do Aktualizacji Pefik ma racje ;)

AniaMuzyka
11-07-2014, 16:17
Tak. Sądzę, że jest jeszcze coś. I faktycznie ID templatki też się powiela i na nowo zainstalowana powiela się z tym samym ID. Nie instaluję tego "diabollo"
amuz