PDA

Zobacz pełną wersję : Gantry i problem z pozycjami modułów



marcinp1984
10-07-2014, 18:13
Witam.
Mam problem z ustawieniem modułów w poszczególnych pozycjach. Chciałem aby na jednej stronie w mainbody wyświetlał się jakiś opis na połowę szerokości strony, z boku w pozycji sidebar-a miała się wyświetlać galeria również na połowę szerkości strony. Niestety kiedy ustawie tak te pozycję (6/6) mainbody wyświetla sie na całą szerkość srony a pod nim sidebar-a o szerokości 1/4 strony. Jeśli trochę zwiększę pozycje mainbody np na 7/5 wtedy wszystko układa się obok siebie jednak powierzchnia na galerie jest troszke za mała :/

czemu tak się dzieje?

marcinp1984
28-07-2014, 12:36
Szkoda, że nikt nic nie wie w tym temacie bo problem ciągle występuje :/ Może to wina najnowszej wersji frameworka bo dwa lata temu gdy stawiałem na nim strone nie miałem takiego problemu.

mjmartino
28-07-2014, 13:40
spróbuj może tutaj https://groups.google.com/forum/#!forum/gantry-framework-for-joomla-users/join

grzesiek_w
28-07-2014, 14:34
A który to szablon? Czyżby RT Osmosis - ostatnio kilka osób na forum RT sygnalizowało taki błąd, nie wiem czy to w końcu poprawili.

marcinp1984
28-07-2014, 14:46
Jest to najnowsza wersja frameworka Gantry pobrana z ich strony. Instalowałem osobno Joomle i osobno framework. Może gdybym istalował paczkę z Joomlą którą też niby tam można pobrać to byłoby wszystko ok.

etitek
28-07-2014, 22:45
Nie powinno być z nim żadnych problemów jest bardzo dobry framework sam ostatnio go stawiałem i wszystko ślicznie działało. Prawdo podobnie masz coś włączone lub wyłączone albo coś z instalacją jest nie tak.

marcinp1984
28-07-2014, 22:57
Też instalowałeś tą wersję najnowszą, którą aktualnie można ściągnąć? Tą paczkę z Joomlą, czy stawiałeś Joomla i doinstalowałeś framework? Każdy niby chwali i dla tego przysiadłem do niego aby zrobić na nim drugą stronkę. Ze starszą wersją nie miałem problemów tutaj jednek coś się dzieje :/ Dzisiaj chciałem sobie dodać zakładkę kontakt i też na pół nie mogłem podzielić. Jak podzieliłem na pół to wszystko zajmowało łącznie jakies 80% i z prawej strony był wizualnie większy margines niż z lewej. tak więc musiałem dać mainbody minimalnie wikszy od sa żeby wyglądało to w miare normalnie. Coś się kurcze te dwie pozycje gryzą :/ Nie chce już kombinować i instalować od nowa bo za dużo już wszystkiego zrobiłem i zbyt wiele czasu i pracy by to zajęło. A strona jest dla mnie tak więc swoje założenia mogę delikatnie nagiąć jeśli wizualnie ciągle wszystko wygląda ok. Następnym razem będę instalował do bólu i od razu sprawdzał jak zachowują się te pozycje względem siebie.

mjmartino
29-07-2014, 06:55
Zawsze możesz ściągnąć w jednej paczce od nich z J! Zainstalować na localhoscie i sprawdzić czy problem występuje również.

etitek
29-07-2014, 08:05
Tak osobno instalowałem. Rzadko instaluję razem chociaż miałem raz taki przypadek jak kupiłem szablon gotowy na tym framework i osobno nie szło tego sklecić do kupy bo cały czas coś się rozsypywało dopiero pełna instalacja z joomla załatwiła sprawę.