PDA

Zobacz pełną wersję : J! 3 i purity - slideshow z dziwnym marginesem?



Iwanna
11-07-2014, 14:02
Problem jest w tym, że jedyne co zmieniłam w ustawieniach slideshowu w szablonie purity iii to:
- wrzuciłam moje grafiki w formacie oryginalnym (rozmiar i typ pliku jak w demo),
- zmieniłam teksty.
Tymczasem slideshow zyskał jakiś dziwny margines: zamiast wypełnić miejsce między modułem nawigacji i innymi, został otoczony szarą ramką. Nie muszę mówić, że margines/ramka źle wygląda i go/jej nie chciałam (jeśli już to niech będzie czarny) - siedzę nad tym od rana i nic...

Macie jakieś sugestie, co mogłabym sprawdzić (w opcjach modułu nie ma możliwości ustawienia marginesu).

AoW
11-07-2014, 14:14
zapewne marginesy siedzą w cssie. Bez adresu strony (a raczej bez włączonego templatu, bo jeśli dobrze pamiętam adres strony, to na razie jest opublikowany inny template) ciężko będzie pomóc.

update: sorry, jednak to purity.

Z tego co widze, to jest w css:


.corporate .slideshow {
background: none repeat scroll 0 0 #f7f7f7;

border-bottom: 1px solid #eeeeee;
padding: 40px 0;



}




Jesli ma byc obramowanie czarne to zamien f7f7f7 na 000000, jesli chcialabys sie pozbyc ramki, to padding:0; usunie górne i dolne obramowanie.

Z usunieciem bokow bedzie wiecej problemu, bo slider siedzi w divie container, ktory ma ustawiona szerokosc na 1170px

----

Mozesz tez potestowac inne layouty dla purity. Ty aktualnie masz "corporate", w ktorym jest ten margines obok slidera. Wyprobuj magazine albo featured, moze nie bedzie konieczna zmiana css.

Iwanna
11-07-2014, 15:39
skorzystałam z informacji, że na nowej J! purity się wyświetla, więc go mam - dziękuję :)
Mam możliwość edycji css tylko w szablonie purity oryginalnym, ja ten szablon skopiowałam (zgodnie z dokumentacją w celu stworzenia nowego szablonu z innym layoutem) i nie widzę dostępu do plików w tym nowym szablonie przez zaplecze. Jest jakiś konfigurator szablonu, ale kodu nigdzie nie widać.

Mam dwa pytania:
- gdzie są pliki zmodyfikowanego szablonu i czy da się je zmieniać przez zaplecze, czy muszę je ściągać do notatnika
- gdzie jest informacja o definicji tego containera?

PS: zapewne są to pytania z zakresu podstaw tworzenia stron, ale nie jestem informatykiem, ani grafikiem, a muszę zrobić tę stronę w ciągu najbliższego miesiąca. Bardzo dziękuję za pomoc.

AoW
11-07-2014, 15:50
Najpierw wejdz do PA -> rozszerzenia -> szablony -> kliknij w purity -> nie masz tutaj zakladki layout? Jesli masz, to potestuj inne layouty, bo masz corporate.

Jesli inne layouty nie beda Ci pasowaly, to pozostaje zmiana css:
musisz zmienic to w pliku: purity\css\layouts\corporate.css 4 linijka.

- Nie zmienisz tego w PA, musisz zmienić to bezposrednio w podanym przeze mnie pliku.
- Hmm nie wiem czy rozumiem pytanie. Div z klasa container znajduje sie w divie z klasa slideshow hidden-xs (czyli w divie odpowiadajacym za slider). I on ma w css wpisana wartosc width: 1170px. Ale z tego co widze Twoje zdjecia w sliderze maja 1140px, wiec div container ma odpowiednia szerokosc.

Iwanna
11-07-2014, 16:01
inne layouty w ogóle nie pokazują tych slajdów... Został mi ten corporate, bo skoro działa, to po co go zmieniać.
tyle że zmiana w corporate.css nie zmienia mi wielkości i koloru marginesów slideshow. Chyba pozostanie mi się przyzwyczaić ;P
a to drugie pytanie to o to, w którym pliku mam zmienić te 1170 szerokości containera zawierającego slideshow (może teraz udało mi się lepiej wysłowić).

Iwanna
13-07-2014, 09:42
Rozwiązanie :
- zmiana layoutu na magazine
- w magazine slideshow nie pokazuje się wcale, więc zmieniłam mu pozycję na masthead i działa.

Jeszcze nie wiem jak zlikwidować ten duży odstęp od menu, ale może i do tego dojdę.

AoW
13-07-2014, 20:53
Sugerowalbym takie rozwiazanie:

PA -> rozszerzenia -> szablony -> kliknij w purity -> General -> Optimize CSS -> OFF!

Nastepnie wchodzisz na strone, odswiezasz i za pomoca np dodatku firebuga (dodatek do Mozilli) sprawdzasz w ktorym pliku css znajduje sie takie cos:


.page-masthead .row-feature {
padding: 100px 0;
}

pozniej wchodzisz do tego pliku i zmieniasz padding na 0.

Iwanna
15-07-2014, 00:32
Ja zrobiłam plik custom.css i tam wkleiłam kod. działa :-)