PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie klasy na konkretnej podstronie



rkonik
13-07-2014, 17:58
Mam prośbę w podpowiedzi jak rozwiązać ten problem.
Otóż na jednej z podstron chcę aby w jednym z div-ów została dodana klasa natomiast na pozostałych aby tej klasy nie było.


Czy istnieje jakiś prosty sposób aby to uczynić w szablonie?

Z góry dzięki za podpowiedź

rkonik
13-07-2014, 18:47
Nie ma możliwości usunięcia tego tematu więc postanowiłem dać rozwiązanie dzięki któremu udało mi się to rozwiązać. Jeżeli ktoś ma inne pomysły to chętnie się zapoznam:

Najpierw :

<?php
$app = JFactory::getApplication();
$menu = $app->getMenu()->getActive();
$pageclass = '';

if (is_object($menu))
$pageclass = $menu->params->get('pageclass_sfx');
?>

Potem w miejscu którym potrzebowałem wstawiłem :


class="<?php echo $pageclass ? htmlspecialchars($pageclass) : 'normal'; ?>"


Działa

pexter1983
22-09-2014, 16:16
Witajcie, a jak ustawić klasę pobieraną z miejsca: Klasa CSS strony ustawianą w pozycji menu?

rkonik
22-09-2014, 20:52
Nie do końca rozumiem pytanie. Domyślam się że chodzi Ci o konkretne menu a w zasadzie stronę (podstronę) którą klikamy.

Jeżeli tak to w menu ustawiamy css strony. Jest to w części opcje wyglądu strony.

pexter1983
22-09-2014, 20:53
Mam wrażenie, że nie kodowaliscie nigdy wyglądu... Mam postawiony od zera templariuszy pisany od podstaw. Potrzebuje przywołać ta zmienna. Czy ciężko jest rzeczowo odpisać?

rkonik
22-09-2014, 21:03
Mam wrażenie, że nie kodowaliscie nigdy wyglądu... Mam postawiony od zera templariuszy pisany od podstaw. Potrzebuje przywołać ta zmienna. Czy ciężko jest rzeczowo odpisać?

Ciężko jest czytać w myślach jeżeli ktoś pisze
ta zmienna

Proponuję czytać uważnie jak podkreśliłem że nie rozumiem pytania to należało by opisać w czym jest dokładnie problem i np podeprzeć to linkami.

pexter1983
22-09-2014, 21:04
Na początku napisałem o jaką zmienna chodzi i w którym miejscu się ją ustawia. Kiedysbsie to nazywało pageclass suffix czy coś podobnego.

rkonik
22-09-2014, 21:18
Zgaduję:
http://docs.joomla.org/Using_the_Page_Class_Suffix_in_Template_Code (http://forum.joomla.pl/docs.joomla.org/Using_the_Page_Class_Suffix_in_Template_Code)

W dokumentacji masz opisane chyba że o coś innego dalej Ci się rozchodzi.

pexter1983
22-09-2014, 21:29
Tak o to chodzi ale jest to do wersji 1.5 i nie działa mi w 3.3...

rkonik
22-09-2014, 21:33
Najpierw przeczytaj a potem się wypowiadaj:

The above code will throw an exception in 2.5 and higher. Code below works:

pexter1983
22-09-2014, 22:43
No właśnie problem jest ze nie działa...

rkonik
23-09-2014, 10:45
W takiej sytuacji nie jestem w stanie Ci pomóc.

Ponownie postawiłem Joomle w wersji 3 i sprawdziłem czy instrukcja która znajduje się w dokumentacji działa?
U mnie działa jeżeli u Ciebie nie działa to musisz podać więcej informacji np fragment kodu w którym to umieszczasz bo inaczej to będzie zgadywanka.