PDA

Zobacz pełną wersję : komponent sklepu



czosnek
14-07-2014, 10:08
Witam.
Szukam komponentu sklepu działającego na takiej zasadzie, że administrator "wklepuje" z zaplecza ile pieniędzy ma na koncie każdy użytkownik, a gdy ktoś coś kupuje i ma odpowiednią ilość pieniędzy na koncie administrator dostaje mailem lub powiadomieniem informacje, że taki i taki użytkownik kupił to i to. Oczywiście odpowiednia ilość pieniążków wtedy spływa z konta użytkownika.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

tlewap
14-07-2014, 12:11
Mógłbyś dokładnie opisać o jaką funkcjonalność Ci chodzi bo to na pewno nie jest sklep.

czosnek
14-07-2014, 13:55
Chodzi mi o coś takiego:
1. zakładamy, że klient już wpłacił mi pieniądze przelewem niezależnym od strony na moje prywatne konto bankowe.
2. Ja jako administrator do jego konta na stronie dodaję wpłaconą kwotę.
3. Klient może sobie wydawać w sklepiku na co mu się podoba, a system automatycznie odejmuje od jego stanu konta wydaną sumę.
4. Do mnie przychodzi mail ze spisem przedmiotów które kupił klient, a ja wysyłam je kurierem.
5. oczywiście jeśli klient chce kupić coś co przekracza jego stan konta system odmawia.
6. Jeśli klientowi na koncie zostały jakieś pieniądze pisze o tym do mnie, a ja przelewam to co zostało z powrotem na jego konto bankowe i zeruje mu konto na stronie.

Mniej więcej o coś takiego chodzi. Mam nadzieję, że tym razem wyraziłem się dość jasno

tlewap
14-07-2014, 15:33
Vituemart + http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/virtuemart-extensions/virtuemart-payment-systems/22044

czosnek
14-07-2014, 16:48
A coś darmowego? :)

zwiastun
14-07-2014, 20:06
No tak, kolejny biznesmen, któremu 15€ stanowi barierę w rozwoju interesu.
Za darmo możesz sobie np. wystawić stoliczek z truskawkami na działce.

czosnek
14-07-2014, 20:36
Zwiastun: mógłbym wiedzieć czemu od razu takie wrogie nastawienie? Znalazłem już coś co mi pasuje. Temat można zamknąć, zarchiwizować, zniszczyć, zjeść i co tam jeszcze chcecie.
Tlewap: Dzięki za pomoc :) na podstawie tego co poleciłeś znalazłem coś co na prawdę mi pasuje :D

zwiastun
14-07-2014, 20:55
Zwiastun: mógłbym wiedzieć czemu od razu takie wrogie nastawienie?
Dlaczego zaraz "wrogie nastawienie"? Nie uważasz, że to jest co najmniej śmieszne, gdy ktoś się rzuca na zakładanie sklepu (jakikolwiek by on nie był), ale nie ma 60 zł na niezbędne wyposażenie? Doskonale rozumiem, że trzeba ciąć koszty i nie ma co marnować pieniędzy. Jest jednak różnica między oszczędnym wydawaniem pieniędzy, a robieniem interesów bez pieniędzy. Wprawdzie w takiej jednej opowieści spotkało się dwóch, co nie mieli nic, ale razem gotowi byli założyć fabrykę, ale zaręczam Cię, nie chodzili po forach internetowych szukać darmowych rozwiązań.


Znalazłem już coś co mi pasuje. Temat można zamknąć, zarchiwizować, zniszczyć, zjeść i co tam jeszcze chcecie.
I to pokazuje Twoją i Tobie podobnym postawę wobec nie tyle forum, co społeczności wolnego i otwartego oprogramowania. "Wy dajcie, a ja Was mam gdzieś."

tomaszek83
15-07-2014, 00:30
Z góry sorry z OT, ale nie mogłem się powstrzymać. Mam ostatnio do czynienia z klientem zagranicznym i co rzuca się w oczy w porównaniu z naszym rynkiem? Tam nikt marudzi "Panie chce za darmo. Dlaczego tak drogo? Nie ma czegoś darmowego?" tam raczej jest opcja "Co mam kupić/ile zapłacić aby było tak jak chcę". I nie mówię tu o tym że Ci zagraniczni przepłacają. Raczej mądrze wydają pieniądze, wiedzą że dobra strona kosztuje i wydatek dla nich 15-30 ojro,dolarów czy jenów to nie problem. Bo wiedzą że strona ma przynosić zyski i jest inwestycją, a każda inwestycja kosztuje. Oczywiście nie generalizuję tutaj, bo u nas też są "porządni" klienci. Jednak zdecydowana większość chce na jutro, za darmo (albo za 100zł) i uważa że skoro Joomla jest za darmo to nie zamierza płacić za stronę 1000 czy 2000zł.

czosnek
15-07-2014, 08:42
I tutaj nagły i nieoczekiwany zwrot akcji :)
Wiem, że to dziwnie wygląda: "gość chce mieć dziwnie zorganizowany sklep, a boi się wydać na niego". No to skoro już tak po mnie pojechaliście pora na szczerą spowiedź:
Komponent sklepu tak na prawdę jest mi potrzebny do zabawy. Na stronie użytkownicy zarabiają wirtualne pieniądze poprzez różne zadania, konkursy i akcje specjalne, a potem mogą je wydać na różnego rodzaju ulepszenia i szkolenia by mogli robić więcej i zarabiać więcej. Wszystko toczy się w ramach zabawy i do puki nie ma wydatków związanych z tą stroną jest fajnie. Użytkownicy się bawią na stronie, a ja się bawię tworząc ją. Nigdy nie dojdzie do żadnych przelewów.
Wiem, że mogłem tak napisać od razu, ale założyłem, że jeśli tak to przedstawię pewnie nikt nie odpisze, bo to przecież tylko jakaś głupia gierka, podczas gdy inni mają naprawdę poważne problemy na stronach. Nie chciałem też mówić, że dopiero zaczynam z tworzeniem stron na joomla, bo znając Zwiastuna, dałby prostą instrukcję: wejść w dział "zlecę, kupię", przedstawić w czym problem, czekać aż ktoś się odezwie.
Znalazłem AlphaUsersPoints która spełnia moje wymagania. Dziękuję, że w ogóle ktokolwiek się tym zainteresował. Pozdrawiam wszystkich :D

Gall Anonim
15-07-2014, 10:02
@Czosnek a ty jesteś chiński czy polski - bo jak dlamnie to dziwnie piszesz -

1. zakładamy, że klient już wpłacił mi pieniądze przelewem niezależnym od strony na moje prywatne konto bankowe.
2. Ja jako administrator do jego konta na stronie dodaję wpłaconą kwotę.
a potem

Komponent sklepu tak na prawdę jest mi potrzebny do zabawy. Na stronie użytkownicy zarabiają wirtualne pieniądze poprzez różne zadania, konkursy i akcje specjalne, a potem mogą je wydać na różnego rodzaju ulepszenia i szkolenia by mogli robić więcej i zarabiać więcej.
Ni jak nie znajduję korelacji. Jakieś to ni czorta niespójne.
No chyba że jestem tak głupi że nie znajduję w tym co piszesz całościowo logiki.
To w końcu jak to jest - przelewy i wbijanie wirtualnej waluty (punktów), czy zbieranie/zarabianie na zadaniach - bo jakoś tak do końca chyba zgłupiałem.
:-)

czosnek
15-07-2014, 10:54
@Gall Anonim Najpierw wytłumaczyłem na jakiej zasadzie to ma działać. Napisałem "zakładamy, że już mi wpłacili" po to, żeby mniej więcej było wiadomo jak to ma działać. Potem napisałem po co mi to tak naprawdę. Ważne, że ja kumam ;) Mój sposób myślenia jest tak zawikłany, że człowiek nie jest go w stanie ogarnąć :)

zwiastun
15-07-2014, 11:21
Krótko mówiąc, grasz w przysłowiowego durnia, a oczekujesz rzeczowej porady.

Mój sposób myślenia jest tak zawikłany, że człowiek nie jest go w stanie ogarnąć
Cecha geniuszy. No cóż, człowiek geniusza nie zrozumie, zwłaszcza, gdy gada od rzeczy.

Gall Anonim
15-07-2014, 15:19
@czosnek - daruj sobie bo obawiam się że tylko chiński @czosnek jest w stanie ogarnąć meandry twoich wywodów "o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia" bo jak sam napisałeś

człowiek nie jest go w stanie ogarnąć - oto jest więc pytanie człek ty czy czosnek (chiński) - zapewne bez odpowiedzi zostanie :-)
, jak dla mnie kręcisz jak nawiedzony i sam się w tym pogubiłeś a teraz próbujesz się jakoś z tego wyplątać - bezskutecznie zresztą.
Skończyłem i nie chce mi się więcej z tobą pisać.
Pa Pa