PDA

Zobacz pełną wersję : jak edytować stopkę w szablonie?



balckbrookly
14-07-2014, 15:22
Witam wszystkich,

Posiadam Joomla 3, szablon http://demo.favthemes.com/favouritedark/

w Jaki sposób edytować stopkę, na zapleczu w edycji szablonu można edytować część jej zawartości, ale chciałbym zedyytować zupełnie inną część, jak to zrobić? Chodzi mi dokładnie jaki plik/ewentualnie którą linię w pliku, w sensie gdzie?

W załączniku przesyłam zrzut o co chodzi, a chciałbym zedytować dokładnie napis © 2014


z góry dzięki za info

tlewap
14-07-2014, 15:37
Trudno stwierdzić na odległość ale możesz przeszukać pliki templatki w poszukiwaniu pliku footer.php lub podobnego.
Jeśli instalowałeś z quick starta stopka może być też w modułach.
Jeśli nie dasz rady sam, to napisz a ściągnę templatkę i sprawdzę co i jak.

balckbrookly
14-07-2014, 17:12
Sprawdzałem i nic nie znalazłem :(

balckbrookly
15-07-2014, 13:43
Wita,, niestety nic to nie dało nie znalazłem nic, czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

balckbrookly
15-07-2014, 15:20
Paczka z szablonem jest za duża ok 20mb, szablon można pobrać stąd: http://www.favthemes.com/themes/product/show/14-favourite-dark-free-responsive-joomla-3-template.html
wystarczy założyć darmowe konto w minute, i od razu można pobierać, jest darmowy

AoW
15-07-2014, 15:38
plik index.php linia 871:


&#0169; <?php echo date('Y'); ?>

Gall Anonim
15-07-2014, 15:43
Wiesz co - to jest stopka producenta - który udostępnia szablon bez pobierania opłaty w postaci pieniężnej ale stopka jest właśnie pewnego rodzaju opłatą za ten szablon - i częstokroć twórcy umieszczają stopkę w szablonie w taki sposób aby jej usunięcie było utrudnione ponieważ osoby korzystające z takich szablonów bardzo często nie tylko usuwają stopkę ale i wstawiają swoją.
Taką stopkę naturalnie da się usunąć, edytować ale do tego potrzeba już odrobinkę wiedzy i pomysłowości aczkolwiek wątpię aby ktoś ze znających tak zagadnienie udzielił ci takiej właśnie informacji jak to zrobić ze względu na poszanowanie pracy autora szablonu.
Pzdr
P.S. Jak widać powyżej - pomyliłem się - cóż - bywa :blink:

balckbrookly
15-07-2014, 15:48
plik index.php linia 871:


© <?php echo date('Y'); ?>
Dzięki chodzi

balckbrookly
15-07-2014, 15:49
Wiesz co - to jest stopka producenta - który udostępnia szablon bez pobierania opłaty w postaci pieniężnej ale stopka jest właśnie pewnego rodzaju opłatą za ten szablon - i częstokroć twórcy umieszczają stopkę w szablonie w taki sposób aby jej usunięcie było utrudnione ponieważ osoby korzystające z takich szablonów bardzo często nie tylko usuwają stopkę ale i wstawiają swoją.
Taką stopkę naturalnie da się usunąć, edytować ale do tego potrzeba już odrobinkę wiedzy i pomysłowości aczkolwiek wątpię aby ktoś ze znających tak zagadnienie udzielił ci takiej właśnie informacji jak to zrobić ze względu na poszanowanie pracy autora szablonu.
Pzdr
P.S. Jak widać powyżej - pomyliłem się - cóż - bywa :blink:
W tym przypadku producent udostępnił z poziomu panelu szablonu na edycję całej stopki.

AoW
15-07-2014, 15:54
Kurcze, przyznam szczerze, że z marszu założyłem, że balckbrookly pyta o ten rok (zaznaczony na zdjeciu), ktory jak sie okazało byl wpisany poprzez instrukcje php.
Jeśli faktycznie chodziło o usunięcie linku do FavThemes, to Gall Anonim ma racje i podanie przeze mnie odpowiedzi było nie na miejcu :(


W tym przypadku producent udostępnił z poziomu panelu szablonu na edycję całej stopki.

No raczej nie udostępnił, bo stopka jest wpisana bezpośrednio w pliku, więc z poziomu PA jej nie zmienisz (przynajmniej tej części, którą zaznaczyłeś na focie).

balckbrookly
15-07-2014, 18:12
Tak pytałem o datę dokładnie dzięki za info. Jeśli chodzi o to czy można zmienić to się nie zgadzam w tym przypadku producent sam stworzył taka możliwość z pozycji panelu a dwa wystarczy zapoznać się z licencja w tej firmie. Co do innych szablonów jest to oczywiste nie lubię pouczania [emoji17]

zwiastun
15-07-2014, 18:42
nie lubię pouczania
Wybacz, ale ja nie lubię tego typu adresów. Wiesz wszystko, nie przychodź na forum. Korzystasz z forum - uznaj prawo innych do swobody wypowiedzi, dopóki Cię nikt nie obraża.
Nie wnikam w to, czy w tym konkretnym przypadku wolno, czy nie wolno zmieniać stopki. Praktyka usuwania danych autorów jest dość częsta, więc jeśli ktoś pyta o sposób usunięcia stopki, pouczenie mu się wręcz należy!