PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja joomla 2.5.22 do joomla 3.3.1 Fatal error



wojtasm91
14-07-2014, 17:06
Witam posaidam strone opartą o joomla w wersji 2.5.22 chciałem ją uaktualnić do wersji 3.3.1 po aktualizacji zarówno pod adresem strony głównej jak i panelu administracyjnego mam komunikat:

Fatal error: Call to a member function isAdmin() on a non-object in /home/u236535702/public_html/plugins/system/remember/remember.php on line 42
Przyznaje że spotkałem się z czymś takim poraz pierwszy zazwyczaj wszystko szło zgodnie z planem. Oczywiście mam kopie ale mimo wszystko chciałbym dowiedzieć się co jest nie tak i za co odpowiada plik remember.php.

tlewap
14-07-2014, 17:10
1)Zmień nazwę pliku remember.php na np. _remember.php
2)Wejdź na zaplecze i napraw bazę danych.
3) przywróc oryginalną nazwę pliku na remember.php

wojtasm91
14-07-2014, 17:50
O kurcze to minie kolego zskoczyłeś bo owszem spodzewałem się błędu bazy danych ale nie wiem dlaczego kojarzyło mi się że po aktualizacji (migracji) na zapleczu pojawią się komunikaty o błędach z tym związanych. Ostatnio jak to robiłem ze starszymi wersjami to właśnie na zapleczu pojawiały się błędy "naprawiało się baze" z poziomu zaplecza i było ok. Coś się zmieniło czy myle systemy cms?

Jola
14-07-2014, 18:40
Może rozwiązanie jest w tym (http://forum.joomla.pl/showthread.php?77418-Aktualizacja-z-2-5-22-do-3-3-1-bia%C5%82a-strona-z-b%C5%82%C4%99dem/page2) wątku.

wojtasm91
14-07-2014, 18:43
Ok wykonałem czynność teraz po wpisaniu adresu panelu logowania się do zaplecza mam następujący komunikat:

Fatal error: Call to a member function set() on a non-object in /home/u236535702/public_html/administrator/components/com_login/controller.php on line 38

pablo741
15-07-2014, 01:14
sprawdziłeś wszystkie rozszerzenia (zakładka zarządzanie) czy są kompatybilne?
pozbyłeś się tych niekompatybilnych?
sprawdziłeś czy serwer spełnia wszystko? (odpal czystą instalację joomla 3 i sprawdź czy przy sprawdzaniu wszystko masz na zielono)
sprawdź czy masz folder libraries/cms/controller

wojtasm91
15-07-2014, 13:03
Udało mi się jakoś podnieśc joomle. Katalogu controller niestety nie ma. Joomla się podnosi ale pozalogowaniu do zaplecza jest komunikat:

Nieznany błąd:
1054 Unknown column '' in 'order clause' SQL=SELECT * FROM `g06250gb_postinstall_messages` WHERE `extension_id` = '700' AND `enabled` = '1' ORDER BY `` ASC
gdzieś już coś takiego widziałem ale nie pamiętam gdzie :P

pablo741
15-07-2014, 13:18
to dobrze, że nie ma tego katalogu
rozwiązanie twojego problemu

dokumentacja joomli
http://docs.joomla.org/J3.x:Table_xxx_postinstall_cpanels_does_not_exist
wystarczy usunąć pliki, ale zerknij najpierw czy w zakładce wiadomości poinstalacyjne ukazuje ci się błąd, że nie istnieje tabela postinstall cpanels




libraries/fof/controller.php
libraries/fof/dispatcher.php
libraries/fof/inflector.php
libraries/fof/input.php
libraries/fof/model.php
libraries/fof/query.abstract.php
libraries/fof/query.element.php
libraries/fof/query.mysql.php
libraries/fof/query.mysqli.php
libraries/fof/query.sqlazure.php
libraries/fof/query.sqlsrv.php
libraries/fof/render.abstract.php
libraries/fof/render.joomla.php
libraries/fof/render.joomla3.php
libraries/fof/render.strapper.php
libraries/fof/string.utils.php
libraries/fof/table.php
libraries/fof/template.utils.php
libraries/fof/toolbar.php
libraries/fof/view.csv.php
libraries/fof/view.html.php
libraries/fof/view.json.php
libraries/fof/view.php

wojtasm91
15-07-2014, 17:55
Wszystko ok dziękuje wszystkim za pomoc i kolejną cenną wiedze na przyszłość