PDA

Zobacz pełną wersję : Downgrade joomla 3.3 do 2.5



baki1790
18-07-2014, 11:36
Witam,przeszukałem forum ale nie mogłem dość szybko znaleźć tematu związanego z moim problemem więc tworzę nowy temat.
Założyłem strone internetową na zagranicznym hostingu i problem polega na tym że strona oparta jest na joomla 3.3 .
Przed wykupieniem domenu i hosta podana informacja na stronie dostawcy mówiła o tym że obsługują PHP 5.3 ale nic więcej. Nie było napisane
jaka dokładnie wersja jest obsługiwana. Po krótkim czacie z usługodawcą zostałem poinformowany że jest to wersja 5.3.3 więc nie obsługuje joomli 3. Pytanie brzmi czy jest możliwość downgrade'u joomli do wersji 2.5 bez straty wizerunku strony i bez większych zmian. Jeśli tak to proszę o pomoc.
Znalazłem również ten oto poradnik jak to zrobić na zagranicznej stronie ale jakby ktoś pomógł mi to objaśnić dokładniej to byłbym wdzieczny:)

This tutorial will explain how to restore a Joomla 2.5 site if you accidentally upgrade to Joomla 3.x.x. It assumes that you've run out of options and don't have a backup from which to restore. Before attempting this tutorial, you might want to trouble shoot your current 3.x.x site as it might be easier to stay on 3.x.x, depending on what errors you're getting. Post in the Joomla forum if you're unsure at any point. Please note that this tutorial is not for beginners and that beginners should likely hire someone to do this for them.
Steps: 1) Backup your files and database.
2) Download Akeeba SiteDiff: https://www.akeebabackup.com/downloads/akeeba-sitediff.html
3) Download the latest Stable Update package (not the Stable Full Package) version of Joomla 2.5.x.
4) Download the Stable Update package (not the Stable Full Package) version of Joomla 3 version that you updated to.
5) Run Akeeba SiteDiff using the 2.5 package as the starting version and the 3.x.x package as the current version in Akeeba SiteDiff. Let it finish processing.
6) Select "Added" and save the list.
7) Delete all files that are listed one-by-one. Note, if you know what you're doing and can differentiate between folders that contain only core content vs folders that contain core content and third party content, you can take shortcuts by deleting the highest level folder that contains only core content. For example, instead of deleting all the Isis files that are listed, you can delete the isis folder (administrator/templates/isis/) thus saving you a lot of time.
Here's an example of restoring a 2.5.8 site after updating to 3.0.2...the following files/folders would need to be deleted:
CONTRIBUTING.md
administrator/templates/isis/
administrator/templates/hathor/
administrator/components/com_content/
administrator/components/com_finder/
administrator/components/com_config/
administrator/components/com_modules/
administrator/components/com_categories/
administrator/components/com_admin/
administrator/components/com_menus/
administrator/language/en-GB/en-GB.mod_stats_admin.ini
administrator/language/en-GB/en-GB.mod_stats_admin.sys.ini
administrator/language/en-GB/en-GB.tpl_isis.ini
administrator/language/en-GB/en-GB.tpl_isis.sys.ini
administrator/modules/mod_stats_admin/
cli/deletefiles.php
components/com_content/
images/headers/
language/en-GB/en-GB.tpl_protostar.sys.ini
language/en-GB/en-GB.tpl_protostar.ini
language/en-GB/en-GB.tpl_beez3.sys.ini
language/en-GB/en-GB.tpl_beez3.ini
layouts/
libraries/
media/plg_quickicon_extensionupdate/
media/jui/
media/plg_quickicon_joomlaupdate/
media/mod_languages/
modules/mod_login/
modules/mod_menu/
phpunit.xml.dist
templates/beez3/
templates/protostar/

8) Upload your 2.5.x package (that you downloaded in step 2) into your Joomla root folder and then unzip it.
9) Your site should now work. Finally, log into your administrator and then go to Extensions (top menu) >> Extension Manager (sub menu) >> Database (tab) >> you should see some errors saying your database structure does not match your Joomla version >> click the Fix button (top right).
10) Celebrate and "pay it forward" :)

marian_mk
18-07-2014, 11:43
Taka sama jak upgrade np. windows 7 do windows XP , logika mówi, ze nalezy zmienic hosting

baki1790
18-07-2014, 11:48
Fakt, zapomniałem dodać że nieszczęśliwie i pewnie też z mojej winy domena już została wykupiona przed dokładniejszym sprawdzeniem wersji PHP obsługiwanej.
Mój głupi błąd jednak teraz musze to jakoś wyprostować więc dziękuje za radę ale niestety już nie wchodzi w grę:)
Spróbuję wykonać krok po kroku treść tego poradnika co wrzuciłem, jeśli coś nie pójdzie to będę wdzięczny za pomoc odnośnie niechcianych błędów jakie wystąpią.

tomaszek83
18-07-2014, 13:11
domena już została wykupiona przed dokładniejszym sprawdzeniem wersji PHP obsługiwanej.

A co ma piernik do wiatraka. Jaki związek ma domena z hostingiem. To dwie różne usługi.


Spróbuję wykonać krok po kroku treść tego poradnika co wrzuciłem, jeśli coś nie pójdzie to będę wdzięczny za pomoc odnośnie niechcianych błędów jakie wystąpią.

Wątpię abyś uzyskał pomoc. Po prostu takie operacje są niewskazane. I co z tego że zmienisz na 2.5.x? Za jakiś czas wsparcie dla 2.5.x się skończy i co dalej? Jeśli na dzień dobry masz problemy z hostingiem i wersją php to aż się boję co będzie im dalej w las.

mjmartino
18-07-2014, 13:23
Zwyczajnie poproś o zwrot kosztów za przyszłe miesiące jeśli chodzi o hosting.
Domene przekierujesz na nowy który obsługuje np wersje 5.4 czy 5.5 ;) czy za parę chwil 5.6 :)
Domena nie jest powiązana z hostingiem na pierwszy rzut oka.
Chyba że piszesz o domenie którą dostałeś od hostignu (adres.nazwahostigu.pl) taki jest wlasnością hostingu i z tym będzie problem.
Domeny za 1zł w promocji też mogą sprawiać problem (zapis w reg. promocji np brak możliwości przekierownia przez 12m.)
Lepiej doinwestować teraz niż męczyć się przez cały czas ze coś nie działa tak jak trzeba itd.
Pozdrawiam

baki1790
18-07-2014, 15:29
W sumie pomęczyłem się z tym akeebarem ale zbyt czasochłonne jest usuwanie tych wszystkich plików różnicowych pomiędzy joomla 3.3 a 2.5 więc zarzuciłem ten pomysł. Pisałem z helpdeskiem od tego hostingu i jak najbardziej jest możliwość rezygnacji z hosta wraz z zachowaniem domeny więc tak też zrobię. A co do tematu to może nie warto usuwać bo może ktoś będzie też miał tego typu problem a myślę że rozwiązanie przeze mnie znalezione może się komuś przydać. Dzięki za odzew.
Pozdrawiam.