PDA

Zobacz pełną wersję : nieprawidłowe linki do artykułów



jim77
21-07-2014, 14:36
Witam,
po aktualizacji z 1.5 do 2.5.22 mam następujący problem z artykułami:
w starej wersji joomli po kliknięciu na link do artykułu (z innego atykułu, który znajduje się w podkategorii a ta w kategorii głównej - nie wiem czy ma to znaczenie) pojawia się adres:
domena.pl/index.php/kategoria/podkategoria/id=2
ten sam link w joomli 2.5.22 wygląda następująco:
domena2.pl/index.php/kategoria/podkategoria?id=id=2 - strona oczywiście się nie otwiera (błąd 404).

Co ciekawe, kiedy wpiszę
domena2.pl/index.php/kategoria/podkategoria/id=2 - końcówka adresu tak jak w starej joomli, też nie otwiera się oczekiwana strona. Nie wiem, skąd się wzięły róznice w adresach do tego samego artykułu i dlaczego one nie otwierają się?

jim77
23-07-2014, 11:16
Piszę pod swoim postem, bo nie mogę go już edytować.
A czy ktoś z Was mógłby mi napisać jaka powinna być konstrukcja linku do artykułu zakładając, że artykuł należy do podkategorii? Mam włączone "Proste adresy" a wyłączoną resztę tzn: Zastosuj przepisywanie URL, Adresy z przyrostkiem, Aliasy w unikodzie.
Podejrzewam, że muszę je wprowadzić w Przekierowania:Odsyłącze, ale nie wiem w jakim formacie.

mjmartino
23-07-2014, 11:53
Po migracji poprawiłeś wpisy w menu aby na kierowały z powrotem do kategorii ? (czy co kolwiek co miałeś ustawione w menu ?)
Adres do strony by się przydał z konkretnym przykładem ... na sucho ciężko jest zawsze wróżyć.

jim77
23-07-2014, 12:01
Ponieważ strona jest jeszcze na localhost, w pierwszym poście napisałem jak to wygląda u mnie na 1.5 i na 2.5.
Nic nie poprawiałem w menu, linki (z menu) do kategori i podkategori działają bez problemu.
Natomiast linki, które mam w artykule i które prowadzą do innych artykułów wyglądają jak w pierwszym poście (czyli. w kodzie mam href="index.php?id=id=2").

zwiastun
23-07-2014, 12:06
Obejrzyj strukturę linków bezpośrednio w bazi danych. Najlepiej przytocz 1-2 przykłady, zobaczymy, czy coś się da z tym zrobić

jim77
23-07-2014, 12:12
Poproszę o informację, z której tabeli mam podać przykłady?

zwiastun
23-07-2014, 12:14
Dane artykułów przechowywane są w tabeli #__content. Wyeksportuj tę tabele, odszukaj 2-3 linki wewnątrz artykulów i podaj je tutaj. Przekonamy się czy zostały poprawnie zmigrowane

jim77
23-07-2014, 12:46
Z tego co widzę to problem mam (chyba) z jednym artykułem, z którego prowadzi kilkanaście linków do innych artykułów. W bazie w treści artykułu są takie linki (jak we wcześniejszym poście napisałem):
href="index.php?id=id=390"
href="index.php?id=id=407"

zwiastun
23-07-2014, 13:21
Skorzystaj z funkcji znajdź/zamień i zamień ?id=id= na ?id=
Zapisz, zaimportuj poprawioną tabelę (pamiętaj o właściwym kodowaniu pliku)

jim77
23-07-2014, 13:49
Działa. Dzięki za pomoc, naprowadziłeś mnie przy okazji na rozwiązanie innego problemu z kategoriami (pogrzebałem w bazie) :)