PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie jest kod źródłowy Joomla? Jak go edytować?



katarzyna_de
22-07-2014, 12:42
Witam
Chciałabym edytować kod źródłowy Joomla (chodzi mi konkretnie o dodanie własnego modułu). Gdzie znajdę kod źródłowy?

Proszę opomoc ipozdrawiam

Tor_
22-07-2014, 15:18
Moduł standardowy w Joomla "własny html" nie wystarcza ?

katarzyna_de
22-07-2014, 16:04
niestety nie, muszę zaingerować w kod, nie wiem gdzie go szukać

zwiastun
22-07-2014, 16:37
Kod, Miła Katarzyno, jest po prostu w tysiącach plików Joomla.
Napisz zatem, co chcesz zrobić. Żeby dodać moduł, wystarczy, jak napisał Tor_, wykorzystać moduł Własny HTML, w którym da się umieścić dowolną treść.
Jeśli chcesz jakiś własny moduł, to trzeba go napisać wg zasad programowania dla Joomla i zainstalować.
Jeśli chcesz miejsce na moduł w szablonie strony, to ono najpewniej już w nim jest, nie trzeba niczego robić w kodzie.

katarzyna_de
22-07-2014, 18:22
dziękuje za odpowiedź.
Chodzi o to, że chcę dodać pozycję modułu w szablonie w miejscu, w którym go nie ma. Autorzy szablonów zapewniają, że można dodać swoją własną pozycje modułu w dowolnym miejscu poprzez wklejenie odpowiedniego kodu. Teraz szukam miejsca gdzie mogę to zrobić w kodzie źródłowym.

zwiastun
22-07-2014, 18:38
To zależy od szablonu.
Standardowo w pliku index.php szablonu. Plik dostępny jest także z zaplecza Joomla.
To nie jest tak, że można dodać swoją własną pozycję modułu w dowolnym miejscu. Można je dodawać w miejscach, które nie spowodują rozsypania układu szablonu.

katarzyna_de
22-07-2014, 20:32
dzięki za pomoc!

alex51
23-07-2014, 07:43
Chodzi o to, że chcę dodać pozycję modułu w szablonie w miejscu, w którym go nie ma.
Musisz zainteresować się trzema plikami, znajdującymi w katalogu aktualnie stosowanego szablonu:
1. index.php - wstawienie nowej pozycji modułu za pomocą deklaracji jdoc:include np. <jdoc:include type="modules" name="nazwamodulu" style="xhtml" />
2. templateDetails.xml - dodanie nazwy nowej pozycji modułu w miejscu pomiędzy znacznikami <positions> </positions> np.
<positions>
<position>nazwamodulu</position>
</positions>
3. główny plik css szablonu, zwykle nazywany template.css - ostylowanie nowej pozycji modułu.
Obawiam się tylko, biorąc pod uwagę Twoje wcześniejsze pytania, czy nie byłoby bardziej wskazanym skorzystanie przez Ciebie z działu zleceń?

Bazyl
23-07-2014, 08:24
Cześć,

http://wiki.joomla.pl/Pozycje_modułów

katarzyna_de
23-07-2014, 13:45
no teraz to wszystko stało się dużo bardziej jasne!