PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z uprawnieniami użytkownika do zalogowania się



sstanczuk
23-07-2014, 20:57
Witam
Mimo, że przygotowałęm dla klientów już mnóstwo stron www na joomla 2.5 nie spotkałęm się z takim problemem.

A mianowicie brakiem uprawnień do zalogowania się użytkownika posiadającego aktywne konto na stronie.
Chodzi o stronę http://goo.gl/QAvwwI
Do celów testowych utworzyłem konto testowe:
login: test
hasło: test
7749
Mimo że konto jest aktywne przy próbie logowania w sklepie lub module logowania pojawia sie komunikat:

Nie masz praw dostępu do zastrzeżonej części tej witryny.

7750

W konfiguracji głównej użytkownicy z grupy zarejestrowani mają uprawnienia do logowania się w witrynie, ale mimo to nie mogę
7751
Gdzie jeszcze mogę szukać przyczyn takiej sytuacji?
Pomóżcie sprawa dość pilna!

Gall Anonim
23-07-2014, 22:43
Pytanie?
Czy jak dokonujesz rejestracji ręcznej - tworzenia konta - ta sytuacja się powtarza - sprawdź czy równocześnie jest aktywny profil klienta VM - stawiam na to że właśnie tutaj jest "zgryz"

Jola
23-07-2014, 23:10
A co się dzieje podczas logowania admina od frontu?
Innych użytkowników o randze wyzszej od zarejestrowanego?

sstanczuk
24-07-2014, 09:06
Po pytaniu Galla założyłem konto ponownie od frontu z loginem i hasłem test2. Otrzymałem jako admin powiadomienie o założeniu nowego konta. Aktywacja linkiem jest wyłączona więc kont jest aktywne od razu.
7752
Konto zostało stworzone również w virtuemart
7753

Użytkownik o uprawnieniach Super Administratora może się zalogować od frontu. Konto test2 poziom po poziomie sprawdzałem możliwość logowania od frontu i również dopiero na etapie super administratora udało się zalogować od frontu.
Jakieś pomysły?

Jola
24-07-2014, 09:46
Możliwość 1.: na stronie, na którą jest przekierowywany uzytkownik po zalogowaniu jest właczone rozszerzenie udostepniane tylko dla grupy Special.
Możliwość 2.: na powyzszej stronie jest rozszerzenie, które nieprawidłowo interpretuje uprawnienia użytkownika zarejestrowanego.
Możliwość 3. jw - istnieje odwołanie dostepne tylko dla ważniaków.
Możliwość 4. zainstalowane rozszerzenie powodujące błąd.
Co zrobić?
Sprawdzić wszystko, co ma wyższy poziom dostępu.
Wyłączyć niestandardowe rozszerzenia.
Zastanowić się kiedy była ostatnio stosowana "radosna twórczość" przy modyfikowaniu czegokolwiek na witrynie.
Powodów może być dużo więcej - ale nie chce mi się pisać kryminału. :)

sstanczuk
24-07-2014, 22:34
Po włączeniu w konfiguracji globalnej analizy systemu wywaliło mi błąd od frontu:



jos-Error: JDatabaseMySQLi::query: 1054 - Unknown column 'parent' in 'field list' SQL=select parent, menutype, ordering from j25_menu where id = 532 limit 1

JSite -> render() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/index.php:48
JDocumentHTML -> parse() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/includes/application.php:256
JDocumentHTML -> _fetchTemplate() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:414
JDocumentHTML -> _loadTemplate() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:588
require() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:531
include_once() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/index.php:15
JA_Tools -> getCurrentMenuIndex() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/ja_vars.php:33
JDatabase -> loadObject() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/ja_templatetools.php:108
JDatabaseMySQLi -> execute() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/database/database.php:1088
JError :: raiseError() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/database/database/mysqli.php:396
JError :: raise() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/error/error.php:251

a na stronie głównej


jos-Error: JDatabaseMySQLi::query: 1054 - Unknown column 'parent' in 'field list' SQL=select parent, menutype, ordering from j25_menu where id = 214 limit 1

JSite -> render() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/index.php:48
JDocumentHTML -> parse() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/includes/application.php:256
JDocumentHTML -> _fetchTemplate() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:414
JDocumentHTML -> _loadTemplate() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:588
require() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:531
include_once() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/index.php:15
JA_Tools -> getCurrentMenuIndex() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/ja_vars.php:33
JDatabase -> loadObject() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/ja_templatetools.php:108
JDatabaseMySQLi -> execute() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/database/database.php:1088
JError :: raiseError() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/database/database/mysqli.php:396
JError :: raise() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/error/error.php:251

Jola
24-07-2014, 22:48
Ten błąd świadczy, że masz pozostałości plików po wersji 1.5.
Zrób kopię i nadpisz pliki odpowiednią wersją 2.5.

sstanczuk
06-08-2014, 09:22
Witam
Nadpisałem pliki na serwerze z pełnej paczki J 2.5.24 i dalej przy właczeniu analizy systemu od forntu pokazuje się biała strona z komunikatem:



jos-Error: JDatabaseMySQLi::query: 1054 - Unknown column 'parent' in 'field list' SQL=select parent, menutype, ordering from j25_menu where id = 56 limit 1


JSite -> render() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/index.php:48
JDocumentHTML -> parse() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/includes/application.php:256
JDocumentHTML -> _fetchTemplate() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:414
JDocumentHTML -> _loadTemplate() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:588
require() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/document/html/html.php:531
include_once() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/index.php:15
JA_Tools -> getCurrentMenuIndex() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/ja_vars.php:33
JDatabase -> loadObject() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/templates/Underwater/ja_templatetools.php:108
JDatabaseMySQLi -> execute() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/database/database.php:1088
JError :: raiseError() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/database/database/mysqli.php:396
JError :: raise() @ /home/webhosting/www.underwater.pl/html/libraries/joomla/error/error.php:251
Jak to naprawić?
Dodam iż na serwerze jest używany dyrektywa php open_basedir , ale nie wiem czy ma to z tym związek.

Jola
06-08-2014, 13:52
Przeszukaj pliki pod kątem wystąpienia:
"select parent, menutype, ordering from"
Podejrzewam pliki szablonu lub niewłaściwie zmodyfikowane pod kątem Joomla 2.5 rozszerzenie.

cygan89
22-04-2015, 10:12
Podbijam temat... mam to samo