PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 3.x przyciski 'edytuj' na stronie - jak wyłączyć



peters
25-07-2014, 11:54
Witam,

Jak loguję się do Joomli jako admin, to na mojej stronie przy modułach, pojawiają się przyciski do ich edycji.
Jak je wyłączyć? Nie chodzi o ikonki typu drukuj artykuł itp..

pozdrawiam

zwiastun
25-07-2014, 12:28
Tak Ci bardzo przeszkadzają? To się po prostu nie loguj do witryny jako administrator. Albo załóż sobie konto z uprawnieniami zarejestrowanego użytkownika i nie będą Ci się pokazywać. To jest nowa funkcja w Joomla 3.3, usprawniająca zarządzanie.

peters
25-07-2014, 12:33
Tam, bardzo przeszkadzają. Czasem psują wygląd witryny. Dodatkowo, frontend strony pełni u mnie pewne funkcje administracyjne. Klient będzie się logował jako admin. Nie chcę by oglądał te dziwne przyciski.

zwiastun
25-07-2014, 12:36
Czasem psują wygląd witryny.
Nie przesadzaj.
Możesz posłużyć się nadpisywaniem szablonem i usunąć te przyciski, ale to głupi pomysł, bo zabiera administratorowi możliwość edytowania modułów bez logowania się do zaplecza.

peters
25-07-2014, 12:43
jeśli nie da się tego wyłączyć, to twórcy Joomli dali ciała, uszczęśliwiając takim wodotryskiem na siłę.

zwiastun
25-07-2014, 12:49
to twórcy Joomli dali ciała
Nie twórcy Joomla dali ciała, tylko Ty dajesz ciała. Możesz nadpisać układ modułu szablonem.

peters
25-07-2014, 12:53
Jasne Zwiastun, w ogóle powinni wyłączyć możliwość jakiejkolwiek konfiguracji Joomli :)
Notabene, znam metodę nadpisywania szablonem, ale uważam iż nie masz racji.

zwiastun
25-07-2014, 13:19
Mam. Możesz zgłosić propozycję, by dodać wyłączanie tej opcji do konfiguracji. Jakoś nikt przez 9 lat nie zgłaszał, by wyłączyć przycisk edycji artykułu. A przycisk edycji modułów został dodany w odpowiedzi na oczekiwanie użytkowników. Opcja jest przeznaczona dla osób zarządzających Joomla a nie dla odwiedzających witrynę. Idąc Twoim tropem można by jeszcze dodać kolejnych 500 możliwości konfiguracji różnych drobnych elementów (włączania/wyłączania) i psioczyć na twórców, ze dali ciała, a potem psioczyć, że nadmiernie komplikują.

peters
25-07-2014, 13:36
Nie masz :) żarcik, ale pozwól iż zostanę przy swoim zdaniu.
Rozwiązanie na szybko, bez wytaczania armat:

.jmodedit{
display: none !important;
}

zwiastun
25-07-2014, 13:46
no widzisz, jakie proste? Mało estetyczne, ale co tam :) (żarcik) Mimo wszystko, zastanów się, czy to słuszne. Widok administracyjny jest widokiem dla administratorów, a nie dla odwiedzających, a pozbawiasz admina narzędzia, które może być dlań użyteczne.

peters
25-07-2014, 13:56
To witryna, nazwijmy to o niestandardowym działaniu. Będzie funkcjonować krótko a tzw administratorowi ograniczyłem prawa tylko do dodawania nowych użytkowników.
Swoją drogą, przydałby się w joomli mechanizm do wyłączania poszczególnych modułów zaplecza. Jest komponent do tego, ale ciężko drogi i nieźle skomplikowany.

lanot
13-01-2016, 22:54
Peters,
podpowiedz, proszę, jak dodać taki przycisk, jeśli go nie ma!
A taka sytuacja występuje w szablonie:
dd_bluecar_41

brak wszystkich ikon: print, e-mail, edytuj.Chciałbym dodać chociaż: edytuj!
Joomla 3.4.8