PDA

Zobacz pełną wersję : Fabrikar - Błędy z językiem



Slither
25-07-2014, 13:51
Witajcie, mam problem z zaisntalowanie rozszerzenia fabrikar, zarówno 3.0.9 jak i 3.1 - Problem ten sam a mianowicie źle zainstalowany język
7755 <- Tutaj screen

Jak widać wyświetlają się kody językowe zamiast tłumaczeń, mimo że w pakiecie instalacyjnym są one zawarte - testowałem na 2 witrynach 2.5 jomla, testowej czystej i z innymi rozszerzeniami - problem ten sam.

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Pozdrawiam Serdecznie
Slither

zwiastun
25-07-2014, 13:56
I jakiej, Kolego, oczekujesz porady? Bo o tym jak rozwiązywać problemy z błędami w plikach językowych masz artykuły na wiki: http://wiki.joomla.pl/Kategoria:Języki_i_tłumaczenie

Slither
25-07-2014, 15:39
Nie mam pojęcia od czego zacząć, diagnostyka itp..

Co więcej to jest z Tego co widzę problem komponentu, a nie witrynki ;/ Próbowałem aktualizacji, poszukiwałem spolszczenia bez skutecznie - Pisząc te posty mam nadzieję na jakiś odzew ludzi którzy spotkali się z podobnym problem bądź wiedzą co zrobić aby to naprawić.

Niestety Twoja odpowiedź jest zbyt ogólna i nie jest w stanie mi pomóc przy moich umiejętnościach zawodowych :( Mimo wszystko dzięki!

zwiastun
25-07-2014, 15:54
Komponent nie jest aż tak popularny, by można było liczyć, że znajdzie się ktoś z podobnym doświadczeniem.
Nie wiadomo z Twojej wypowiedzi, czemu Ci się wyświetlają kody, a nie etykiety.
Nie ma plików językowych? To łatwo sprawdzić, czy były w pakiecie instalacyjnym i czy zostały zainstalowane
Pliki językowe są z błędami i nie zostały wczytane? Diagnostyka języka daje na ten temat informacje.
To nie moja odpowiedź jest ogólna - bo masz w niej link do wszystkich potrzebnych Ci informacji. A na Twe umiejętności zawodowe nie mam wpływu, ale tu nie trzeba specjalnych umiejętności zawodowych, wystarczy umiejętność poczytania i zastosowania się do wskazówek.

PS Jesli Ci chodzi o komponent Fabrik (a chyba tak), to pliki językowe na pewno w nim są.

makol
25-07-2014, 23:21
sprawdź, czy masz pliki językowe w: components/com_fabrik/language oraz w: administrator/components/com_fabrik/language

Slither
28-07-2014, 11:51
Sprawdziłem były, podmieniłem dla pewności - problem dalej istnieje ;/

Gall Anonim
28-07-2014, 13:22
Problem istnieje dlatego że pliki językowe mają błędy w składni - a przynajmniej zazwyczaj taka jest przyczyna - włącz diagnostykę języka w konfiguracji - powinno ci pokazać linie z błędami - aczkolwiek nie jest to wiążące ponieważ w niektórych sytuacjach błąd może znajdować się w liniach wcześniejszych - a wskazane linie są tylko następstwem tj sytuacji - w każdym razie sprawdź składnie wskazanych linii i kilku najbliższych.
all