PDA

Zobacz pełną wersję : joomla3.3.2 nie odpala instalacja



czbw
26-07-2014, 23:38
Witam, mam problem, nie mogę ruszyć z instalacją joomli 3.3.2.

1. Wyczytałem, że ta wersja potrzebuje php 5.3.10, na moim serwerze był niższy, więc poprosiłem admina o aktualizację, co zrobił i jest teraz php 5.3.14. Jednocześnie napisał mi: "prosze uwazac na plik .htaccess bo w nim definiujemy jaki php ma dzialac"

2. Wrzuciłem poprzez FTP Joomla_3.3.2-Stable-Full_Package, ściągnięty z joomla.pl. Wszystko wyglądało OK, bez info o błędach.

3. Po próbie instalacji poprzez przeglądarkę wychodzi tak:
Your host needs to use PHP 5.3.10 or higher to run this version of Joomla

gdy htaccess wygląda tak:
# Do not remove this line, otherwise mod_rewrite rules will stop working
RewriteBase /


lub tak:
Malformed header from CGI script: PHP Warning: Class '\Joomla\Registry\Registry' not found in /libraries/loader.php on line 486Content-type: text/html
Warning: Class '\Joomla\Registry\Registry' not found in /libraries/loader.php on line 486
PHP Fatal error: Class 'JRegistry' not found in /libraries/joomla/application/web.php on line 117
Fatal error: Class 'JRegistry' not found in /libraries/joomla/application/web.php on line 117

gdy htaccess wygląda tak:
# Do not remove this line, otherwise mod_rewrite rules will stop working
RewriteBase /
:Location /*.php
Use php53
:Location


Czy coś nie tak z tym dopiskiem w htaccess? Czy może coś nie tak podczas instalacji? A może jeszcze trzeba coś w konfiguracji serwera zaktualizować?

czbw
27-07-2014, 00:09
Czy ma znaczenie, że wersja mysql jest 5.5.25? Czytam, że dla php 5.3 powinna być 5.5.29?

mjmartino
27-07-2014, 09:36
Joomla 3.3.2 wymaga php 5.3.10 min + MySQL 5.1 min

Sprawdź czy cała paczką instalacyjna przeszła jak przesyłałeś pliki przez ftp.
Najpewniej będzie wrzucić zip i rozpakować go bezpośrednio na serwerze ;)

czbw
27-07-2014, 15:08
Dwukrotnie wgrywałem joomle na serwer od początku, za każdym razem przesyłało się bez problemów i za każdym razem "Your host needs to use PHP 5.3.10 or higher to run this version of Joomla!", mimo, że na serwerze jest php 5.3.14... ktoś ma jakiś pomysł?

zwiastun
27-07-2014, 15:29
Nie dalej, jak 2 tygodnie temu, męczyłem przez 2 dni podobny problem. Na serwerze ustawione PHP 5.4, a komunikat konsekwentnie, że jest 5.2.
PHP 5.4 było ustawione dla subdomeny, a dla domeny nadal 5.2. Może masz taki lub podobny przypadek.

mac
27-07-2014, 19:47
Sprobowac można na podkatalogu

Karol99
27-07-2014, 20:24
Ja bym użył phpinfo (jak - przeczytaj tu, pkt. 1-4 (https://pomoc.home.pl/bazawiedzy/zagadnienia/213)), a potem dopominał się u hostingodawcy, żeby uruchomił 5.4. Phpinfo po to, żeby uniknąć argumentów, że wszystko jest jak należy, a kłopoty to fanaberie j!.

tomaszek83
27-07-2014, 21:52
Malformed header from CGI script: PHP Warning: Class '\Joomla\Registry\Registry' not found in /libraries/loader.php on line 486Content-type: text/html
Warning: Class '\Joomla\Registry\Registry' not found in /libraries/loader.php on line 486
PHP Fatal error: Class 'JRegistry' not found in /libraries/joomla/application/web.php on line 117
Fatal error: Class 'JRegistry' not found in /libraries/joomla/application/web.php on line 117

gdy htaccess wygląda tak:
# Do not remove this line, otherwise mod_rewrite rules will stop working
RewriteBase /
:Location /*.php
Use php53
:Location

Gdzie masz ten Twój hosting? Wersja pierwsza pliku .htaccess jest zła, ta druga opcja jest ok. A błędy które masz generowane są nie przez zła wersję php tylko brak plików.

czbw
27-07-2014, 22:23
Provector Gorzów, Mariusz Dziakowicz.

Karol, phpinfo używałem przed instalacją i po stwierdzeniu, że wersja jest za niska poprosiłem hostingodawcę o aktualizację, co bez problemu zrobił i phpinfo pokazuje teraz 5.3.14.

Może to co pisze zwiastun? Na innej stronie u tego hostingodawcy jest dalej php 5.2.14.
Może spróbować ściągnąć zipa z innej strony? Choć niemożliwe chyba, że na joomla.pl jest jakiś skopany?
Może tak jak radzi Mac, wgrać joomle do podkatalogu?

Spróbuję na początek ściągnąć z innej strony, choć nie wiem czy to i tak nie z tego samego serwera? i wgrać na serwer do podkatalogu.
A jak się nie uda, to jutro poproszę hostingodawcę o aktualizację php na całym serwerze.

czbw
28-07-2014, 00:43
No niestety. Wgranie joomli do podkatalogu nic nie dało. Nadal, mimo umieszczenia w htaccess:
# Do not remove this line, otherwise mod_rewrite rules will stop working
RewriteBase /
:Location /*.php
Use php53
:Location

jest błąd:
Malformed header from CGI script: PHP Warning: Class '\Joomla\Registry\Registry' not found in /sportowa/libraries/loader.php on line 486Content-type: text/html
Warning: Class '\Joomla\Registry\Registry' not found in /sportowa/libraries/loader.php on line 486
PHP Fatal error: Class 'JRegistry' not found in /sportowa/libraries/joomla/application/web.php on line 117
Fatal error: Class 'JRegistry' not found in /sportowa/libraries/joomla/application/web.php on line 117

zwiastun
28-07-2014, 01:36
1.

Może spróbować ściągnąć zipa z innej strony? Choć niemożliwe chyba, że na joomla.pl jest jakiś skopany?
Na joomla.pl są tylko linki do repozytorium Joomla!, a nie pliki.
2. Umieść na serwerze w katalogu, w którym usiłujesz zainstalować Joomla plik nazwany np. info.php z kodem:


<?php
phpinfo();
?>

i dowiesz się, dokładnie, jaką masz wersję PHP i jakie ustawienia.

Plik trzeba wywołać, wpisując: twojadomena/info.php
Nie zapomnij usunąć pliku zaraz potem.

PS. Ponadto jest już wersja 3.3.3

tomaszek83
28-07-2014, 23:41
Provector Gorzów, Mariusz Dziakowicz.

Zmień hosting, bo to shit ;) A poważnie to zapewne stoi tam IdeaWebSerwer. Zastosuj rozwiązania ktore stosuje home.pl. https://pomoc.home.pl/bazawiedzy/zagadnienia/306. Powinno pomóc.

czbw
30-07-2014, 15:54
PS. Ponadto jest już wersja 3.3.3

No i po wrzuceniu wersji 3.3.3 wszystko działa :)
Dziwne, ale ważne, że jest OK..