PDA

Zobacz pełną wersję : moduł z miniaturą zdjęcia i zajawką tekstu



monbaj
30-07-2014, 17:16
Witam,

poszukuje modułu z miniaturą zdjecia po jednaj stronie po drugiej zajawka tekstu... pewnie mógłby to być NSP GK5, tylko nie wiem jak skopiowac moduł z innym stylem, bo mam juz jeden taki moduł na stronie... moze ktoś zna inny podobny... oczywiscie darmowy

zwiastun
30-07-2014, 19:14
Modulów możesz używać wielokrotnie. Reszta to sprawa konfiguracji.

monbaj
30-07-2014, 19:21
no tak, wiem ze mogę używać wielokrotnie... więc użyłam jeszcze raz moduł NSP GK5, tylko potrzebuje troche zmienic jego wyglad jesli juz... a tego moge dokonac tylko przez zmiany w stylu, wiec musiałabym zrobić kopie stylu i wprowadzić do niego interesujące mnie zmiany, nobo jesli tego nie zrobie, to zmiany jakie bede robic w stylach mojego nowego modulu beda tez robic sie dla innego modulu, bo one beda mialy jeden styl... bo np. chcialabym zeby byla mniejsza czcionka w nowym module i wlasnie nie wiem jak skopiowac styl pierwszego modulu i utworzyc nowy na jego podstawie?

zwiastun
30-07-2014, 19:45
No to w czym problem? Możesz przecież ustalić dodatkowe klasy CSS formatujące moduł.

monbaj
30-07-2014, 20:02
no wlasnie nie wiem jak to sie robi... to bedzie moj 1 raz, do tej pory udawalo sie bez tego... i gdzie to sie robi...:)

zwiastun
30-07-2014, 20:14
Sufiksy modułu do tego służą.

monbaj
30-07-2014, 20:50
znalazłam stronę z sufixami... ale działa tylko jeden z nich... zmieniający tło modułu na czerwone... ja mam poduł NSP GK5 z opcja bloki newsów w układzie jeden blok wyswietlający zdjecie i zajawkę tekstu ale z powodu tego, że ten moduł będzie u mnie na stronie w prawym dolnum rogu... musze zmniejszyc czcionke w bloku z newsem bo nie miesci sie ta ilosc tekstu i nie moge go dobrze wyrównac. Nie wiem gdzie moge znalezc odpowiednie suffixy formatujace czcionke w bloku...

zwiastun
30-07-2014, 21:00
Jesteś uciążliwy - 0 samodzielności. Opcja "przyrostek klas css" jest w Joomla od zarania. Była jeszcze w Mambo.
http://wiki.joomla.pl/Przyrostek_klasy_modułu

monbaj
31-07-2014, 00:00
ja testowałam suffixy, mówie, że dziala mi tylko jeden -zmieniający kolor i tez wiem, ze musi być spacja przed... i dostaje zaraz podsumowanie... 0 samoodzielnosci... nie wiem po co są te fora... myslałam że po to aby pomóc...

zwiastun
31-07-2014, 00:53
Co to znaczy: testowałem sufiksy i ze działa Ci tylko jeden?
Czego oczekujesz? Wykładu na temat ich stosowania?
Jak Ci mam jeszcze pomóc?
Dostałeś informację, że do zmiany wyglądu modułu służą dodatkowe klasy formatujące moduł.
Rozumiem, że mogłeś nie wiedzieć, gdzie się je umieszcza (choć wcale to nie było dla mnie takie oczywiste do zrozumienia - musiałem zajrzeć do modułu Gavick News Pro i zobaczyć, jak ta opcja została nazwana).
Zrozumiałem, że mogło być niejasne, że służą do tego sufiksy (niezbyt jasna etykieta).
Po czym piszesz w swoisty dla siebie, niejasny sposób : "znalazłem stronę z sufiksami, ale działa tylko jeden z nich" - w ogóle nie rozumiem, co za stronę znalazłeś, z jakimi sufiksami.
Gdzie poszukałeś informacji na ten temat?
Nie do mnie należy domyślanie się, jaki jest Twój poziom znajomości Joomla! Do Ciebie należy obowiązek poszukania informacji, zanim zapytasz na forum, albo sprecyzowania, czego nie rozumiesz.
A ja mam prawo być zirytowany, odpowiadając po raz kolejny na ten sam temat tylko dlatego, że nie poszukałeś informacji dostępnych w Internecie.

ja testowałam suffixy, mówie, że dziala mi tylko jeden -zmieniający kolor i tez wiem, ze musi być spacja przed... i dostaje zaraz podsumowanie...
Jeśli dobrze rozumiem, co chcesz przez to powiedzieć, to rozumiem, że nie poczytałeś artykułów, do których Cię odesłałem.
Dodatkową klasę CSS musisz dodać sam: wpisać jej nazwę w polu "Sufuks modułu", a następnie w arkuszu stylów umieścić reguły stylizujące, np. modyfikujące rozmiar fontów, kolor tekstu, itp.

monbaj
05-08-2014, 18:38
myslałam że poradziłam sobie... ale jednak nie, tzn. skorzystałam z suffixu dark i modułu BT content slider, ale przesuwając tło w tym module przesunęłam niestety niepostrzeżenie inne moduły o pare pikseli... i nie mam pomysłu teraz jak to odwrócić... nie zaburzając pozycji tła, którego ustawienie spowodowało problemy o których mówie...

monbaj
06-08-2014, 14:42
Zamykam temat, dałam radę i z tym problemem.