PDA

Zobacz pełną wersję : Test wersji Joomli w PA



Lordzik
04-08-2014, 11:34
Witam

Jestem adminem kilkunastu stron (kodowane w Joomli), które hostuje na jednym serwerze. Próbowałem wcześniej coś znaleźć na ten temat lecz nie znalazłem za wiele. Dwie strony w PA Joomli nie pokazują mi, że mam nieaktualną wersję. Muszę wtedy dokonywać update przez FTP a nie przez PA. Resztę stron aktualizuje przez PA. Powtórzę jeszcze raz wszystkie stronki są na jednym serwerze i mają identyczną konfigurację. Może wy wiecie co zrobić aby zlikwidować ten problem?

zwiastun
04-08-2014, 12:26
Robienie update przez FTP nie jest sensownym rozwiązaniem, bo aktualizacja wymaga także zmian w bazie danych, doinstalowania nowych rozszerzeń, które siępojawiają w kolejnych wersjach. Zainstaluj na tych dwu witrynach najnowsze wersje Joomla tak, jak byś instalował rozszerzenie. Powinno rozwiązać problem.

Lordzik
04-08-2014, 12:35
Wiesz....ja robię na bieżąco aktualizacje i wciąż mam ten sam problem. Wchodząc na PA pokazuje mi, że mam najnowszą wersję Joomli wiedząc iż wyszedł nowy patch. Wtedy zmusza mnie to do robienia przez FTP...bo co zostawię na starej wersji ?

Spoko spróbuje zrobić przy następnej wersji.....

zwiastun
04-08-2014, 13:29
Wtedy zmusza mnie to do robienia przez FTP...bo co zostawię na starej wersji ?
Do niczego takiego Cię nie zmusza - to ostatnia z możliwości uaktualnienia, gdy inne zawiodą. Napisałem, jak możesz rozwiązać problem. Nie czekaj do następnej aktualizacji, tylko zrób to teraz - po prostu zainstaluj najnowszy Joomla tak, jak instalujesz rozszerzenia.

Lordzik
04-08-2014, 13:34
Dobra zainstalowałem tak jak pisałeś....teraz zobaczymy co się wydarzy do następnej aktualizacji. BTW wiesz czemu tak się dzieje, że Joomla pokazuje błędnie aktualną wersję ?