PDA

Zobacz pełną wersję : Pozycja modułu



itguide
04-08-2014, 21:56
Dzień dobry wszystkim,

z góry uprzedzam, że nie jestem guru jeżeli chodzi o CSS i mam mały problem. Otóż do modułu Joomli dodałem Module Class Suffix z nazwą _marquee. Teraz otżymują takiego diva:
<div class="block module _marquee mod-297 no-title clearfix" style="min-height: 145px;">

chciałbym zmodyfikować znacznik class, aby móc dodać inny styl niż tylko minimalna wysokość. W edytorze szablonu próbowałem wielu możliwości tj. #div block module _marquee mod-297 no-title clearfix lub div.block module _marquee mod-297 no-title clearfix i innych tego typu. Nie jestem pewien czy to właśnie tak ma to wyglądać.

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

zwiastun
04-08-2014, 22:21
Użyj po prostu nazwy klasy, np. marquee, w parametrach modułu wpisz ją po spacji, a w arkuszu stylów ustaw takie reguły dla tej klasy, jakich potrzebujesz

Kotlet
04-08-2014, 22:26
Spróbuj div._marquee i do wartości dodaj !important.
Czyli coś w tym stylu

div._marquee {
height: 200px !important;
}
bez !important też może zadziałać :D

itguide
05-08-2014, 10:54
Dzień dobry,

zadziałało rozwiązanie Kotleta, ale obojgu dziękuję za pomoc.

Działa jak ta lala:)

zwiastun
05-08-2014, 11:12
@itguide: Dobrze, żebyś wiedział, co rzeczywiście zadziałało - zadziałało polecenie !important. Gdy już nie ma innego wyjścia, trzeba go użyć. Zwykle jednak jest inne wyjście, a mianowicie umieszczenie klasy i jej reguł w odpowiednim miejscu. W Twoim przypadku powinna to być najlepiej a) ostatnia z klas opisujących znacznik w kodzie HTML, b) reguła w CSS powinna być w ostatnim z wczytywanych arkuszy, gdzieś na końcu. Rzecz w tym, że warości atrybutów CSS są realizowane zgodnie z regułami dziedziczenia i kaskadowości.

itguide
07-08-2014, 09:26
@zwiastun: Dzieki wielkie za cenne info. Muszę się trochę przyłożyć:)