PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd 404 po zmianie htacces ?



manoa
05-08-2014, 17:05
Witam,

Na nowo zainstalowanej na serwerze joomli (najnowszej) zmieniełem na 'TAK' proste adresy, rewriting, wszystkie te opcje w prawym panelu, odrazu potem plik htaccess.txt na .htaccess i wszystko śmiga jest ok.
Ale jak w cpanelu na serwerze ustawiłem ochrone katalogu "administrator" żeby wyskakiwało okienko z prośbą o hasło zanim się zaloguje do zaplecza to wyskakuje błąd 404, że nie ma takiej strony, jak wyłącze blokade tego folderu wszystko działa, plik .htaccess w folderze administrator wygląda tak :


AuthName "PODAJ HASŁO"
AuthUserFile "/home/cgv02/.htpasswds/public_html/administrator/passwd"
AuthType Basic
require valid-user
PLik .htaccess w katalogu głównym jest oryginalny nic tam nie zmieniałem poza nazwą.

trzepiz
05-08-2014, 18:34
Sugeruję kontakt z admnistratorem hostingu. Być może będą w stanie coś poradzić. Jak zam zauważyłeś, przed włączeniem zabezpieczenia dla /administrator wszystko działa poprawnie.

alex51
06-08-2014, 07:19
AuthUserFile "/home/cgv02/.htpasswds/public_html/administrator/passwd"
Powyższy cytat może świadczyć o prawdopodobieństwie niewłaściwej konstrukcji pliku .htaccess, służącego ochronie katalogu administrator. Poczytaj o tym na wiki.jooml.pl (http://wiki.joomla.pl/Jak_chroni%C4%87_has%C5%82em_dost%C4%99p_do_katalo g%C3%B3w_za_pomoc%C4%85_.htaccess%3F). Oprócz odpowiednio przygotowanego i umieszczonego w bezpiecznej lokalizacji pliku .htaccess konieczny jest jeszcze plik .htpasswd zawierający zaszyfrowane hasła upoważnionych użytkowników. Zamiast samodzielnie eksperymentować można też wykorzystać bezpłatną wersję komponentu Admin Tools.

manoa
07-08-2014, 10:00
Jeśli chodzi o konstrukcje pliki itp... robił to automat, ja samemu nic nie pisałe i nie dopisywałem do cytowanego pliku, tylko poprzez cPanel wybrałem opcje zabezpieczenia folderu i tyle :)